Závod o najlepšie elektrické SUV & CUV

Športové úžitkové vozidlá (SUV) zaujali miesto rodinného sedanu ako obľúbený nákup amerických spotrebiteľov od pobrežia k pobrežiu. V súčasnosti máme najrôzne SUV vrátane mini SUV, crossover SUV, stredne veľkých, plnohodnotných a dokonca aj posh Escalade. Vedeli ste však, že luxusné SUV súčasnosti v plnej veľkosti má svoje skromné začiatky s Chevy Suburban Carryall z roku 1935? Bola založená na poltonovom podvozku a motore chevy pickupu s celým kovovým telom vagóna, ktoré mohlo prepravovať osem cestujúcich.

Jeep Cherokee z roku 1984 bol prvým vozidlom, ktoré sa nazývalo športovým úžitkovým vozidlom, ale na prvých SUV bolo veľmi málo “športu”. Potom sa crossover úžitkové vozidlo (CUV) objavilo v roku 1996 s Toyotou RAV4 (ktorá stála za rekreačným aktívnym vozidlom s pohonom 4 kolies). Moderný crossover využíva rám osobného auta na priestrannom tele. Podobne ako SUV, aj crossovery sú kompaktné ako RAV4 a Ford Escape, stredne veľké ako BMW X5 alebo Toyota Highlander a plnohodnotné modely ako Kia Telluride a Ford Flex.

Keďže SUV a crossovery patria dnes medzi najobľúbenejšie modely automobilov, netrvalo dlho a výrobcovia ich začali premieracať na hybridy a všetky elektrické vozidlá. To znamená, že predstavujeme GreenCars zoznam najlepších All-Electric SUV a CUV, ktoré budú k dispozícii v USA pre rok 2021.

2021 Audi E-Tron

Audi E-Tron jazdí skoro ako každé iné Audi. V skutočnosti, to je to, čo Audi chcel. Ponúka hodvábne hladký hnací ústrojenstvo a responzívne riadenie s motormi vpredu aj vzadu a celkový výkon systému 355 koní (402 koní v režime Boost).

Základná cena: $66,995

Dosah: 222 míľ

2021 Audi E-Tron Sportback

Sexi verzia Sportback ponúka rovnaký výkon ako E-Tron, ale s menším dojazdom. Na zadných sedadlách nájdete aj o niečo menej miesta na hlavu.

Základná cena: $70,145

Dosah: 218 míľ

2021 Ford Mustang Mach-E

Tento crossover prichádza v niekoľkých verziách, od miernych až po divoké. Výkon sa pohybuje od 266 koní a 317 stôp krútiaceho momentu až po odhadovaných 459 a 612 stôp krútiaceho momentu na modeli GT.

Základná cena: $44,995

Dosah: 210-300 míľ

2021 Hyundai Kona Electric

Kona Electric vám prináša okamžité zrýchlenie a svalový krútiaci moment v crossoveri, ktorý je jedným z najdostupnejších all-electric vozidiel na trhu. Dodáva sa s pôsobivým zoznamom štandardného vybavenia a vynikajúcim sortimentom.

Základná cena: $38,330

Dosah: 400 míľ

2021 Jaguar I-Pace

Elegantné I-Pace je skvelá zábava na jazdu s výškovo nastaviteľným odpružením a vynikajúcou trakciou pre off-roadové dobrodružstvá. Ale ako všetky Jaguáre, táto šelma je o luxuse a to je cena.

Základná cena: $71,000

Dosah: 234 míľ

2020 Tesla Model X

Model X je jedným z najdlhšie sa cestujúcich elektrických SUV, ktoré sú k dispozícii. Štandardný model sedí päť, ale môže byť aktualizovaný tak, aby sa zmestil sedem. K dispozícii je aj pokročilá poloautonómne technológia vrátane automatického parkovania, zmien v automatickom jazdnom pruhu a jazdy po diaľnici.

Základná cena: $81,190

Dosah: 305-351 míľ

2022 Volkswagen ID4

Id4, jeden z VWs prichádzajúcich z úplne elektrických vozidiel, je zameraný na dav RAV4, ale očakáva, že kabína ponúkne viac priestoru ako Toyota. Prvé modely by mali prísť do showroomov do konca roka 2021.

Základná cena: $37,000

Dosah: 280 míľ

2021 Volvo XC40 Recharge

Volvo v súčasnosti ponúka niekoľko hybridných vozidiel, ale XC40 bude jeho prvým all-electric vozidlom. Ponúkne rovnaké množstvo nákladného a osobného priestoru ako model poháňaný benzínom, ale bude produkovať 402hodpower. Tento crossover bude zahŕňať nový systém infotainmentu so systémom Android od googlu.

Základná cena: $55,000

Dosah: 240 míľ

 

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *