Záruky a vylúčenia elektrických áut

Záruky a vylúčenia elektrických áut
Záruky od automobiliek

Väčšina automobiliek má na batérie záručnú dobu 8 až 10 rokov alebo 100 000 míľ. Je to preto, že federálna regulácia v USA nariaďuje, aby sa na batérie elektrických áut vzťahovalo minimálne osem rokov.

Podmienky záruky sa však môžu líšiť. Niektoré automobilky pokrývajú batériu EV len proti úplnému zlyhaniu, zatiaľ čo automobilky ako Tesla, Nissan a Volkswagen budú rešpektovať záruku, ak percento kapacity počas záručnej doby klesne pod stanovenú hranicu, zvyčajne 60 – 70 %.

Pred zakúpením akéhokoľvek vozidla je najlepšie skontrolovať jemnú tlač záruky. Napríklad Nissan Leaf má percentuálnu záruku približne 75 %; používajú však svoje vlastné meracie jednotky zastúpené v “baroch”. Plná leaf batéria má 12 barov a pribalená záruka na batériu jej zaručuje deväť nabíjaných pruhov.

Vylúčenia zo záruky

Opravy batérií môžu byť drahé, preto je dôležité pochopiť výnimky alebo podmienky, ktoré môžu mať vplyv na záruku batérie elektrického auta.

Niektoré vylúčenia môžu okrem iného zahŕňať:

  • Používanie neštandardných nabíjaní
  • Akékoľvek poškodenie spôsobené používaním alebo inštaláciou neschvaľovania dielov
  • Používanie batérie ako stacionárneho zdroja energie
  • Akékoľvek poškodenie spôsobené otvorením zásobníka chladiacej kvapaliny batérie
  • Inštalácia aktualizácií softvéru alebo firmvéru zlyhala
  • Škody alebo poruchy spôsobené opravami vykonanými neeertifikovaní technici
  • Zdvíhanie vozidla spod batérie namiesto určených bodov nadviahu karosérie
  • Neschopnosť vykonať opravy
  • Používanie vozidla na ťahanie a prekročenie limitov zaťaženia
  • Všeobecné zneužívanie alebo zanedbávanie

Záruky hybridnej batérie

Hybridné auto batérie sú podobné EV batériám; sú jednoducho menšie. Keďže benzínový motor, elektromotor a batéria spolupracujú v hybridoch, ak jeden nefunguje optimálne, bude to mať vplyv na druhý.

Hybridné batérie zvyčajne za posledné životnosť vozidla, pričom moderné vozidlá bežne dosahujú 100 000 až 150 000 míľ alebo oveľa viac. Automobilky preto zvyčajne ponúkajú záruku na minimálne 80 000 míľ. Vo väčšine prípadov môžete očakávať, že dosiahnete viac ako dvojnásobok tohto najazdeného kilometra bez problémov. Niektoré automobilky ako Hyundai dokonca ponúkajú doživotné záruky. V dôsledku toho, ak ste vlastníkom hybridu, pravdepodobne sa nikdy nemusíte obávať výmeny batérie.

K dispozícii je tiež časová súčasť výdrže batérie – znižuje sa aj v prípade, že nešetríte autom na dlhé vzdialenosti. Hybridné batérie sú navrhnuté tak, aby vykonávali minimálne 10 rokov. Na pokrytie akéhokoľvek neočakávaného zlyhania sú teraz v odvetví štandardné záruky založené na čase. Existuje federálny mandát na záruky na osem rokov životnosti hybridných automobilových batérií, takže väčšina automobiliek ponúka záruky na osem a viac rokov.

Ak čelíte výmene batérie na mimozáručným aute, nemusíte panikáriť. Náklady na novú batériu naďalej klesajú. Niektorí technici môžu dokonca nainštalovať schválenú použitú batériu zachránenú z havarovaného vozidla, čo by výrazne znížilo potenciálne náklady na opravu.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *