Webové výsledky Prvá recenzia pohonu: 2022 Chevrolet Bolt EUV je lepší bolt

Webové výsledky Prvá recenzia pohonu: 2022 Chevrolet Bolt EUV je lepší bolt

Zdá sa mi, že keď sa plavím po diaľnici, ruky zložené v lone a oči trénované na ceste pred nami, že to, v čom sedím, mohlo nevedomky spáchať trochu bratstva. Úplne nový Chevrolet Bolt EUV 2022 je zaujímavým prípadom nielen proti konkurencii iných výrobcov automobilov, ale aj menšieho Bolt EV.

Dať boltu EUV názov, ktorý naznačuje, že je to SUV nejakého druhu, je trochu zavádzajúce. Nebude ponúkať pohon všetkých kolies, veľkú zmenu svetlej výšky alebo dodatočnú dynamickú schopnosť. Najlepšie je myslieť na Bolt EUV ako o niečo väčšiu verziu svojho náprotivku.

Hoci obaja stále zdieľajú veľmi podobné štýlové podnety, Bolt EUV nezdieľa žiadne vonkajšie panely s Bolt EV. Rázvor je natiahnutý o 2,9 palca nad skrutkovým ELEKTROMOBILom a celkovo je o 6,3 palca dlhší s dlhšími prevismi vpredu a vzadu. Úsek kabíny prešiel do rozširujúcej sa zadnej časti nohy, ktorá sa rozrástla z 36,0 na 39,1 palca. To dáva bolt EUV pomerne veľký zadný výsuv pre vozidlo taky.

S výškou 169,5 palca je EUV o niečo kratšia ako väčšina subkompaktných SUV na trhu – plne elektrické alebo nie – ale má lepšie zadné vlajok ako takmer všetky z nich. Zadná lavica by mohla použiť trochu viac podpery stehna a niektoré ďalšie vetracie otvory späť by boli pekné, keby som bol nitpicking, ale spodná línia je, že je to dosť pohodlné pre dvoch dospelých na dlhú cestu.

Protiintuitívne má skrutka EUV menší objem nákladu ako Bolt EV, s 16,3 kubickými stôp za zadným sedadlom a 56,9 kubických stôp so zloženým (tieto čísla sú 16,6/57,0 pre EV). Chevrolet však trvá na tom, že ide o problém s metodikou SAE a že VSE má v skutočnosti viac priestoru. Bude ťažké skontrolovať pravdivosť tohto tvrdenia, kým sa nebudeme môcť pokúsiť vložiť niektoré veľké tašky do oboch, ale to, čo sa mi páčilo na nákladnom priestore, bol podložím koša, ktorý sa nezapočítava do meraní nákladu. Môžete skutočne odstrániť toto rozpätie podlahy a otvoriť ďalších 8-9 palcov priestoru, aby sa zmestili vyššie položky.

Hoci bolt EUV je úplne nový, jeho hnacia sústava nie je. Používa rovnaké nastavenie, aké sa nachádza v modeli Bolt EV v roku 2021: jeden elektromotor s výkonom 200 koní a krútiacim momentom 266 lb-ft čerpá výkon z lítium-iónovej batérie s kapacitou 65 kWh s 288 článkami. Ako je uvedené vyššie, motor je pripojený len k predným kolesám.

Chevrolet odhaduje dojazd bolt EV na 259 míľ, pričom BOLT EUV nasleduje tesne za sebou na 250 míľ (obe čísla stále čakajú na konečnú certifikáciu od EPA). Tieto odhady sú pomerne blízko vzhľadom na to, že EUV je zvýšenejšia a ťažšia o približne 80 libier. Zástupcovia, s ktorými sme hovorili, uviedli, že pridaná dĺžka EUV pomáha udržiavať koeficient odporu medzi týmito dvoma približne rovnako, ale konečný výsledok je dobrou správou pre EUV: dodatočná miestnosť pre cestujúcich vás v skutočnosti nebude stáť veľa dojazdu.

Môj pohon v bolt EUV prešiel 58,4 míľ s priemernou spotrebou energie 5,7 mi / kWh. Odhadovaný rozsah cestovného počítača v tom čase klesol z 236 míľ na 182 míľ (rozdiel 54 míľ). Zobrazené v prístrojovom paneli sú tiež pár užitočných postáv, jeden pre maximálny rozsah, ak sa naozaj pokúsite stlačiť míle a druhý pre minimálny rozsah, ak sa chystáte všade odpáliť A / C a zips. Väčšina týchto kilometrov boli diaľničné míle; Moja priemerná rýchlosť počas tejto cesty bola 34,2 mph, takže regen bol minimálny.

Bolt EUV aj Bolt EV obsahujú jednosmerné rýchle nabíjanie ako štandardnú funkciu, ale rovnako ako v predchádzajúcich verziách Boltu je maximálny výkon 55 kW. EUV získa až 95 míľ za 30 minút. Dodáva sa tiež s duálnym nabíjacím káblom, ktorý funguje pre nabíjanie úrovne 1 aj úrovne 2.

Chevrolet pokryje štandardnú inštaláciu nabíjačky úrovne 2 s nákupom alebo prenájmom skrutky. Pre tých, ktorí, rovnako ako ja, nemajú prístup k domácemu nabíjaniu v byte, Chevrolet poskytne kredit na nabíjaciu stanicu v nejakej forme – aj keď koľko by ste dostali, ešte nebolo dokončené. Podrobnosti o týchto programoch budú zverejnené bližšie k dátumu predaja bolt EUV začiatkom leta.

Novo zavedený zážitok z jazdy jedným pedálom (zapnutý malým tlačidlom v blízkosti meniča) v euv skrutky je vrcholom. Je to lineárne a ľahko ovládateľné priamo z brány. Množstvo brzdenia sa skrúte smerom k svetlejšej strane, ale ak potrebujete viac brzdného výkonu, za ľavou stranou riadenia je malý radeč pádla, ktorý môžete chytiť, aby ste pomaly zaškrtli rekuperačné brzdenie, keď sa zastavíte.

Bolt EUV je tiež vybavený Super Cruise, hands-free jazdný systém gm na diaľnici ako dostupná možnosť. Bude to prvé vozidlo, ktoré nie je Cadillac, ktoré ponúka túto funkciu, a fungovalo tak, ako bolo inzerované. Na rozdiel od niektorých iných systémov, Super Cruise pre vás nezmení jazdné pruhy a prevezme vás, keď sa blížia fúzie, ale inak to fungovalo dosť bezchybne na niektorých polo-preplnených diaľniciach v Los Angeles. Robí dobrú prácu pri sústredení vozidla v jazdnom pruhu, pričom malé opravy sú trochu konzistentné.

Chevrolet našťastie umiestnil nové predné sedadlá aj do oboch vozidiel po tom, čo počul spätnú väzbu od zákazníkov, že im chýba podpora. Nové stoličky sú viac polstrované a spodný vankúš sa cíti predĺžený a menej ako bartool. Povedal by som, že nové sedadlá sú v pohodlí takmer priemerné, čo je výrazné zlepšenie. Technológia v kabíne tiež urobila obrovský skok vpred, so štandardnou 10,2-palcovou dotykovou obrazovkou a bezdrôtovým Android Auto a Apple CarPlay na kohútiku. Obrazovka je mierne naklonená späť do hornej časti pomlčky, čo robí dosiahnutie hornej časti trochu dosahom.

Dokázali sme potvrdiť, že Super Cruise bude ponúkaný len na bolt EUV, pričom bolt EV chýba. To nie je jediná funkcia, ktorá bude exkluzívna pre väčšie vozidlo, to isté možno povedať o vetraných predných sedadlách a panoramatickom strešnom okno.

Aj po takom krátkom čase je Bolt EUV mojím obľúbeným malým GM vozidlom, ktoré som kedy testoval – aj keď nemá veľkú konkurenciu, ak sme k tomu úprimní. Aj keď to nie je luxusná trieda ticha, interiér je pomerne pokojný a pohonná jednotka ponúka dostatok zipsu na každodennú jazdu. Zaujali ma aj nové technologické ponuky a vylepšené materiály kabíny a predné sedadlá. S bolt EV dostane veľké zníženie ceny, čo zase znižuje cenu Bolt EUV, je to solídna voľba proti Nissan Leaf Plus. A ak sa tieto federálne daňové úľavy vrátia, nízka cena sa ešte viac zvýši.

Prípad Bolt EV je cena. Začína na 31 995 dolárov – o 2 000 dolárov menej ako Bolt EUV. Ak chcete získať najlepšiu ponuku, alebo nepotrebujete vnútornú miestnosť alebo Super Cruise, potom zostáva dobrou voľbou. Ale pre každého, kto má deti alebo častých cestujúcich, alebo pre tých, ktorí by chceli mať Super Cruise horieť cez diaľničné míle s ľahkosťou, bolt EUV je spôsob, ako ísť. Chevrolet bude pozorne sledovať dopyt spotrebiteľov, aby zistil, koľko z nich bude produkovať; ako sme už predtým uviedli, výroba sa môže posunúť až na 75% v oboch smeroch. Neprekvapilo by ma, keby sa to veľmi prikláňalo k smerovaniu EÚ.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *