Toyota si myslí, že 85 % jej nových vozidiel v USA bude mať v roku 2030 výfukové trubice

Toyota v USA tvrdí, že elektrifikované vozidlá budú do roku 2030 70 % predaja, z ktorých väčšinu budú hybridy. Elektrické modely batérií a vozidlá s palivovými článkami spolu budú do roku 2030 podľa spoločnosti 15 % predaja v USA.

Z toho je zaujímavé poznamenať, že aj do roku 2030 vidí Toyota modely so spaľovacím motorom pod kapotou, ktoré tvoria 85 % jej predaja v USA na konci desaťročia – a že 30 % jej americkej zostavy nebude mať žiadnu formu elektrifikácie.

Medzitým sa v rámci California Advanced Clean Cars II, ktorý bol navrhnutý minulý týždeň, usiluje o výsledok približne 60 % predaja nových ľahkých vozidiel, ktoré sú v roku 2030 vozidlami s nulovými emisiami (ZEV). To zahŕňa približne 12 % plug-in hybridov a približne 48 % elektrických modelov batérií.

Automobilky tu majú trochu flexibility – hoci v žiadnom danom roku nebudú môcť používať plug-in hybridy na splnenie viac ako 20 % svojich povinností vyplývajúcich zo ZEV. Alebo, ak Toyota bude pokračovať vo svojom tlaku vozidiel s vodíkovými palivovými článkami v Kalifornii, možno tým pokryje malé percento tohto EV kusu.

Toyota podotýka časť flexibility. “Hoci niektorí ľudia veria, že sústredenie zdrojov na jedno možné riešenie dosiahne cieľ rýchlejšie, veríme, že investovanie do mnohých rôznych riešení bude v skutočnosti rýchlejší spôsob, ako dosiahnuť uhlíkovú neutralitu na celom svete,” uviedol vo vyhlásení hlavný administratívny riaditeľ Toyota Motor North America Chris Reynolds.

Za predpokladu, že stále existuje dvojúrovňový systém s ev mandátom pre štáty Kalifornie ZEV – potenciálne dovtedy asi 40 % amerického trhu – ale žiadne požiadavky pre ostatné štáty s národným rámcom, 15 % batériové elektrické modely Toyoty na celoštátnej úrovni by mohli 37,5 %, ak by boli úplne zamerané na štáty CARB.

Zrátané ané: Toyota neplánuje postaviť oveľa viac elektromobilov, ako je potrebné na dosiahnutie súladu. A ak skutočne vidí len 15% svojej zostavy plne elektrických, štáty mimo bubliny emisií v Kalifornii neumknú veľa elektromobilov Toyota.

Oslovili sme Toyotu, aby sme objasnili, kde plánuje ponúknuť svoje plne elektrické modely, vedené výrobným modelom založeným na elektrickom SUV Toyota bZ4X, ktorý príde v roku 2022, vrátane modelu Lexus založeného na koncepte LF-Z, okrem iných elektromobilov, ktoré budú čoskoro k dispozícii.

Niekoľko automobiliek – vrátane Fordu a Volkswagenu – sa vyjadrilo, že sme už v akomsi bode zlomu pre elektrické vozidlá a že elektromobily sa oplatí tlačiť na vnútroštátnej úrovni v porovnaní s benzínovými modelmi. Ale Toyota očividne ešte neverí, že sme tam. “Prístup spoločnosti sa každý rok usiluje o stabilné a podstatné zníženie emisií uhlíka, až kým z nich nabíjacia infraštruktúra a náklady na bev nepravia atraktívny a cenovo dostupný výber pre všetkých spotrebiteľov na celom svete,” uvádza sa v správe.

Uistenie značky, ktorá odložila mandáty pre elektromobily a spochybnila kalifornské pravidlá ešte minulý rok, by sa mohla načasovať práve na spravodajský cyklus. Očakáva sa, že Bidenova administratíva na budúci týždeň vyhodí viac informácií o národnom programe a viac ako 174 miliárd dolárov vo výdavkoch na infraštruktúru súvisiacu s EV.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *