Toyota RAV4 Prime plug-in hybrid stále lieta z dílerskej oblasti – rýchlejšie ako Mach-E

Toyota RAV4 Prime plug-in hybrid stále lieta z dílerskej oblasti – rýchlejšie ako Mach-E

Dôležitou metrikou predaja automobilov je priemerný čas, ktorý daný model trávi na díleroch. Plug-in hybridu Toyota RAV4 Prime sa v tejto oblasti darí celkom dobre.

RAV4 Prime bolo najrýchlejšie predávané nové auto v marci, na druhom mieste za Chevrolet Corvette, podľa analýzy iSeeCars. Predaj RAV4 Prime minulý mesiac trval v priemere 10,2 dňa, zatiaľ čo transakčné ceny boli podľa analýzy v priemere 44 201 USD (v porovnaní so základnou cenou 39 220 USD).

Model RAV4 Prime, ktorý bol uvedený na trh vlani v lete ako model 2021, bol doteraz dostupný len v obmedzených množstvách. Pent up dopyt pravdepodobne pomôže crossover odletieť z dílerov lotov. Dopyt bol taký veľký, že predajcovia pridávali prirážky 10 000 dolárov.

Toyota uviedla, že od kalendárneho roku 2021 plánuje pre Spojené štáty 20 000 kusov ročne, čo je viac ako 5 000 jednotiek pridelených v roku 2020. Ale Toyota by možno mohla predať ešte viac.

V našej dobe s RAV4 Prime sme zistili, že je to jeden z najlepších všestranných hráčov, ktorí vyvažujú dostatok elektrického dojazdu pre dochádzanie, 38 mpg ako hybrid a silný výkon. Navyše je to stále RAV4, jedno z najpopulárnejších vozidiel v USA.

Ford tiež oznámil, že plne elektrický Mach-E sa rýchlo sťahuje z dílerov – a prvé údaje o predaji, ktoré spoločnosť zverejnila, ho uviedli do radu pre 25 000 až 30 000 predajov ročne, ktoré predtým uviedla. Automobilka uviedla, že crossovery Mach-E mali na konci marca v priemere len sedem dní na díleroch, ale crossover sa nedostal na zoznam 20 najrýchlejšie sa predávajúcich áut.

Zdá sa, že ani príchod all-electric Volkswagen ID.4 nespomalil tempo dopytu a dodávok pre RAV4 Prime. VW povedal, že ID.4 sa zameria skôr na masové crossovery ako RAV4, než na Teslu alebo iné elektromobily.

Teraz sa vynáša otázka, mohla by Toyota predať oveľa viac RAV4 Primes, ako prideľuje pre USA? Na základe toho, čo tu vidíme, si to myslíme.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *