Subaru a Toyota spoja sily na nových elektrických SUV

Subaru a Toyota spoja sily na nových elektrických SUV

Toyota a Subaru nedávno oznámili, že budú spolupracovať na vývoji vozidiel bez vodiča, vývoji vozidiel bez vodiča a na získanie ešte väčšieho zásob v spoločnostiach druhej strane. Automobilky začali partnerstvo už v roku 2005, čo viedlo k vývoju športových automobilov Toyota 86 a Subaru BRZ. Tento rozšírený vzťah umožní spoločnostiam vyrábať novšie generácie týchto dvoch automobilov a spojí ich s cieľom vyvinúť technológiu pre autonómne vozidlá.

Tieto dve japonské spoločnosti budú spolupracovať aj na batériových elektrických vozidlách, ktoré používajú pohon všetkých kolies Subaru a elektrifikačné technológie Toyoty. Hybridná technológia Toyoty sa už používala v Subaru Crosstrek Hybrid SUV. Prvé úplne elektrické vozidlá v tejto spolupráci sa zamerajú na vývoj nových stredne veľkých a veľkých SUV.

Subaru bude vyrábať tieto vozidlá s pohonom všetkých kolies pod vlastnou značkou a používať technológiu Toyota na navrhovanie nových ekologických modelov. Toyota v súčasnosti vlastní 16,77 percentný podiel v Subaru Corporation a plánuje kúpiť ďalšie akcie za 20 percent.

Tento spoločný projekt pomôže Subaru, najmenšej japonskej automobilke, investovať do radu modelov s pohonom všetkých elektrických kolies a vyvinúť ho so zameraním na globálny posun smerom k vozidlám s nižšími emisiami. Subaru už napojil na hybridné elektrické technológie Toyoty na vývoj svojho plug-in hybridu Crosstrek 2019, ktorý bol uvedený na trh v USA minulý rok.

Čistý adrenalín

Subaru pravdepodobne vyvinie svoju hybridnú technológiu pre úplne nové ponuky SUV, ale použije technológie elektrického pohonu Toyoty, aby prišla s plne elektrickými verziami svojich modelov Outback, Forester a Crosstrek. Zákazníci môžu očakávať, že Subaru v roku 2022 predstaví na americkom trhu nové modely s pohonom všetkých kolies, all-electric midsize a veľkými osobnými SUV modelmi.

Subaru predstavilo minulý rok na autosalóne v Ženeve nové koncepčné vozidlo s názvom Adrenalín, ktoré by mohlo ponúknuť ukážku toho, čo by sme mohli vidieť z tohto spoločného podniku s Toyotou. Niektorí hovoria, že by to mohla byť ďalšia inkarnácia Crosstreku. Robustný dvojdverový subkompektný crossover je vizuálne odvážne SUV, ktoré vyzerá byť ideálne pre outdoorových zákazníkov s aktívnym životným štýlom, ktorí tvoria chlieb a maslo Subaru.

Terénne pneumatiky zabalia okrúhle zlovestné čierne kolesá. Čierne predné a zadné šmykové dosky a agresívne kryty kolies dávajú tomuto koncepčnému autu vzhľad Mad Max. Odvetrávacia kapota vedie k zametaciemu čelnému sklu s dvoma kamerami smerujúcimi dopredu, ktoré sa používajú v asistenčných funkciách vodiča EyeSight vozidla. Delený strešný spojler a LED zadné svetlá v zadnej časti dodávajú adrenalínu vzhľad inšpirovaný rely. Aby sa táto koncepcia stala životom, Subaru zaregistrovalo autorské práva na názov Evoltis.

Evoltis

Toto je práve v. Podľa mediálnych správ subaru debutuje svoje prvé all-electric SUV na autosalóne v Tokiu v októbri 2021 a jeho názov je skutočne Evoltis. Predpokladaný dojazd je veľmi zdravý 310 míľ a vozidlo má vraj približne rovnakú veľkosť ako Crosstrek Subaru.

Ak je koncept auta nejaký náznak toho, čo by sme mohli vidieť z tohto nového partnerstva z Toyoty a Subaru, sme viac než fascinovaní. Evoltis by mohol dobre nastaviť tempo pre pútavý dizajn a špeciálne technologické funkcie, ktoré sa budú prenášať v novej rade all-electric modelov z Subaru. Nemôžeme sa dočkať!

 

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *