Najnovšie tipy na aktualizáciu softvéru Tesla

Najnovšie tipy na aktualizáciu softvéru Tesla

Sme zvyknutí na aktualizácie softvéru v našich telefónoch, ale autá, ktoré vyžadujú aktualizácie softvéru, sú stále tak trochu novinkou. Kým tesla neprišla a rozbila túto paradigmu, autá boli skôr ako spotrebiče, ktoré sa po vyradení z výrobnej linky veľmi nevyvíjali v funkčnosti, bezpečnosti ani technológii.

Tesla to všetko zmenila s modelom S, keď do stredu pomlčky pridala rozsiahly 17-” dotykový displej. Stal sa centrom pre vozidlo a primárnym spôsobom, ako môžu vodiči komunikovať s vozidlom a ovládať ho. Všetky tieto nové funkcie boli zabalené do toho, čo je v podstate nadpriemerný infotainment tablet, ktorý umožňuje ručné úponky napojenie na špecifické funkcie vozidla, a to tiež umožnilo Tesle aktualizovať dôležitejšie funkcie vozidla, ako je systém správy batérií a Autopilot.

Keďže aktualizácie softvéru sú novinkou pre automobily a mnohí noví majitelia Tesly sa každý deň pridávajú do radov, dávame dokopy niekoľko informačných tipov a trikov, aby sme zlepšili zážitok z aktualizácie softvéru.

Kedy to príde?

Fanatici Tesly vždy svrbenie pre ďalšiu aktualizáciu softvéru prejsť, vďaka množstvom funkcií Tesla má tendenciu prinášať s každou aktualizáciou. A musím priznať, že byť schopný odštartovať 45 minútovú aktualizáciu softvéru z pohodlia vášho gauča a potom mať svoje auto zrazu schopné nových vecí – ako je otvorenie garážových dverí, keď sa auto dostane blízko alebo udržať sa v pruhu s Autosteerom – je celkom úžasné. Mnohí z nás majiteľov z toho majú vzrušenie.

Najnovšia aktualizácia od Tesly pridala novú preferenciu aktualizácie softvéru vo verzii 2019.16.1 (a novších verziách), ktorá umožňuje vlastníkom vybrať si, kedy chcú dostávať aktualizácie. Pre fanatikov vonku prejdite do nastavení a vyberte položku Software > Software Update > Advanced. Môžete vybrať možnosť prijímať aktualizácie okamžite tak, ako sú k dispozícii (a existuje niekoľko ďalších možností/nastavení).

Chyba režimu sentry

Zistil som, že sentry režim , ktorý využíva existujúcu sadu kamier používaných vozidlom pre aktívnu bezpečnosť, autopilota a plnú samoriadenie na zvýšenie bezpečnosti počas parkovania vozidla, prichádza s niekoľkými nepredvídateľnými funkciami. Jeden z týchto vtipov vás môže vrátiť späť, ak nie ste opatrní, a týka sa aktualizácií softvéru. Ak je zapnutý režim Sentry a aktualizácia softvéru sa začne z telefónu, aktualizácia sa nainštaluje. Telefón prejde normálnym 2 minútového odpočítavania a potom záhadne, aby to vyzeralo, že aktualizácia bola presuovaná na inokedy.

Ak chcete obísť tento problém, vypnite režim sentry z telefónu pred spustením aktualizácie softvéru. Pretože je to všetok softvér, Tesla pravdepodobne opraví túto chybu v budúcej aktualizácii, ale nateraz stojí za to dávať pozor.

Preplňovanie + Aktualizácia = Nie

Keď bola CleanTechnica vo Fremonte v Kalifornii, turné po továrni Tesla vo Fremonte, turné po high-tech továrni tesla a rozhovor s Jerome Guillen, prezidentom automobilového priemyslu, tiež sme očakávali alebo dúfali v niekoľko aktualizácií softvéru, ktoré by umožnili niektoré nové funkcie. Autopilot som si kúpil niekoľko dní pred cestou a netrpezlivo som dúfal, že nové funkcie budú vytlačené na moje auto pred alebo počas cesty. Supercharging V3 bol tiež prepustený tento týždeň, a ako člen programu skorého prístupu, dúfal som, že aktualizácia softvéru otvoriť nové nabíjačky V3 pre môj Model 3.

Po niekoľkých dňoch strávených so Zachom Shahanom a Chananom Bosom, ktorí sa poskakovali okolo oblasti Bay Area a viedla rozhovory s lídrami v priestore cleantechu, sa aktualizácia softvéru ironicky objavila len pár minút po tom, čo sme s Chananom vysadili Zacha na letisku v San Jose a zamierili späť do Fremontu na dobitie v Superchargeri. Bolo to tesne pred návratom do južnej Kalifornie. Plán bol nainštalovať aktualizáciu, ako sme Supercharged pre maximálnu účinnosť.

Namiesto toho sme zistili, že aktualizácia softvéru by sa skutočne nevystrelila, keď sme ju mali pripojenú k Superchargeru. Je to nešťastné, ale aj pochopiteľné – aktualizácie môžu ovplyvniť akúkoľvek časť vozidla a posledná vec, ktorú potrebujeme, je spôsobiť problém s autom, pretože odčerpáva energiu z Superchargeru na 125 kW.

Obídenie 2-minútového časovača

Aktualizácie softvéru Tesla sa zvyčajne odpália pomocou 2-minútového časovača. To dáva majiteľom čas na zrušenie aktualizácie, ak si zrazu pamätajú, že sú skutočne v jazdnom pruhu a nemôžu nechať auto na mieste 45 minút, kým sa aktualizuje. Mnohí majitelia chcú znížiť priamo na naháňačku a dostať aktualizácie do pohybu čo najskôr, ale niekedy to jednoducho nie je chytré a 2-minútový časovač vás zachráni. Ale inokedy je to len časovo náročná nepríjemnosť.

Nový trik okolo toho bol objavený vďaka tipu od Tesla Mobile Tech. Áno, môžete preskočiť 2-minútový časovač a prejsť priamo na aktualizáciu. Dal som to výstrel v aktualizácii od 2019.12.1 do 2019.12.2 a funguje to tak, ako bolo inzerované.

Akú verziu používate?

Pridanie poľa Softvér do ponuky možností tiež poskytuje majiteľom domácu základňu pre všetky ich softvérové potreby. V novom okne sa zobrazuje verzia softvéru, ktorý je spustený v aute. Keďže používa takýto logický formát, vlastníci môžu rýchlo zistiť, akú verziu používajú a kedy je. Napríklad v súčasnom softvéri je spustená moja Tesla Model 3, 2021.12.1.2, prvé štyri číslice softvérovej verzie sú rok (2021), po ktorom nasleduje týždeň, keď sa začala výstavba (12).

Za tým Tesla používa typické softvérové verzie, počnúc verziou 1 a podľa potreby smerom nahor. Príležitostne sa zobrazí podmnožinová verzia. Nové zostavy softvéru sa zvyčajne zobrazujú približne mesiac po týždni uvedenom vo verzii softvéru, ale to sa líši v závislosti od zložitosti aktualizácie, požadovaného testovania a podobne. Som fanúšikom softvérového testovania, najmä keď je tento softvér zodpovedný za riadenie môjho auta po ceste pri 105 míľach za hodinu (105 kilometrov za hodinu) pár centimetrov od susedných pruhov.

Táto najnovšia aktualizácia pridala verziu navigačných máp používaných vo vozidle. To nie je niečo, čo sme videli nejaké relevantné aplikácie pre alebo akékoľvek potreby, ale je to tu pre zvedavcov.

Vystreliť z telefónu

Späť v deň, majitelia Tesla museli skutočne dostať do auta, aby sa začala aktualizácia softvéru, ale už nie! Keď príde aktualizácia softvéru, majitelia sú upozornení, že aktualizácia je pripravená z auta a je tiež v ich telefónoch. Tesla nedávno pridala možnosť spustiť aktualizáciu z telefónu, čo je pekný dotyk, pretože sa zdá, že mnohé aktualizácie sa v neskorých večerných hodinách tlačia nadol.

Keď je aktualizácia softvéru pripravená na inštaláciu, auto teraz prostredníctvom aplikácie Tesla stlačí upozornenie, aby vlastník vedel, že aktualizácia je pripravená. Môžu tiež skočiť priamo do aplikácie a vyhodiť aktualizáciu. To je úhľadný kúsok funkčnosti, vďaka čomu je načítanie nových aktualizácií softvéru ešte jednoduchšie. Len si pamätajte, že akonáhle to začalo, ste spáchaní, takže nevystreliť 45 minútovú aktualizáciu, kým čakáte na kávu, alebo tesne predtým, ako budete musieť vyraziť vyzdvihnúť deti. Mal som niekoľko takmer chýba sám, ako moje vzrušenie z novej aktualizácie tromfne logiku, plánovanie a poriadok-operácie funkcie v mojom mozgu.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *