Rivian Elektrické nákladné vozidlá prichádzajú

Vzrušujúci nový elektrický pickup Rivian R1T sľubuje dojazd 250 až 400 míľ medzi nabitiami v závislosti od toho, ktorú batériu si vyberiete. Plánom je začať dodávať futuristické prémiové vozidlo neskôr v roku 2021. Ceny Launch Edition začínajú na $ 75,000, ale cenovo dostupnejšia verzia výbavy Explore bude debutovať v roku 2022. Batéria Max zvyšuje dosah na úžasných 400 míľ, ale bude vás stáť ďalších 10 000 dolárov. Namiesto vytvorenia predajcov Rivian sa nákladné vozidlá budú predávať priamo zákazníkom so servisom dostupným prostredníctvom siete podobnej predajniam Tesla. Existujú aj plány na sedemmizdinú SUV verziu s názvom R1S, ktorá bude postavená na rovnakej platforme.

Čo je to “Tank Turn?”

Plánuje sa horúca tyčová verzia nákladného vozidla, ktorá sa môže pochváliť 754 konským silou a časom nula až 60 mph tri sekundy. Každá náprava je poháňaná vlastným elektromotorom, ktorý vyrába štandard pohonu všetkých kolies vo všetkých variantoch R1T. Nastaviteľné vzduchové odpruženie bude tiež štandardné a umožní vám nastaviť výšku priestoru od 8 do 14 palcov.

Pretože každá verzia R1T má pohon všetkých kolies a elektromotor na každom kolese, nákladné vozidlo je schopné niečoho, čo inžinieri v Rivian nazývajú “Tank Turn”. To vám zrejme umožňuje nastaviť elektromotory tak, aby otáčali ľavé kolesá v opačnom smere pravých kolies, aby sa nákladné vozidlo otočilo okolo svojej osi. Inými slovami, môže sa točiť v kruhoch ako vrchol, aby sa eliminovali 18-bodové zákruty v s tesných priestoroch. Predstavte si, čo táto vec dokáže mimo cesty.

Možnosti batérie

Podľa Riviana bude R1T k dispozícii s niektorou z troch rôznych batérií. Tie sa pohybujú od 105 kWh po balenie 135 kWh a dokonca aj mocné nastavenie s kapacitou 180 kWh, ktoré je najväčšou batériou dostupnou kdekoľvek. 105 vám poskytne dojazd 250 míľ, 135 zvýši dojazd na 300 míľ a veľká 180 ponúkne 400 míľ dojazdu. To je dôležité vedieť, pretože R1T bude ťahať viac ako 11.000 libier a ponúka užitočné zaťaženie kapacity 1760 libier. Prirodzene, ťahanie ťažkých prívesov vyčerpá čas batérie rýchlejšie, takže kupujúci, ktorí plánujú používať riviánsku ťažná zdatnosť, by sa mohli rozhodnúť pre najväčšiu batériu.

Pohľad dovnútra

Na rozdiel od mnohých sériovo vyrábaných vozidiel, R1T športuje prémiový interiér, ktorý sa cíti na mieru vyrobený a luxusný. Kabína je oblonená bohatou kožou, kvalitným drevom a veľkoplošnými displejmi pre meradlo a infotainment systém. Keďže batérie a motory sú pod vami, je tu dostatok miesta na skladovanie. Pod priestorom kapoty je veľmi veľký kufor, veľký úložný priestor za kabínou a pred zadnou posteľou a priehradka v posteli, ktorá je uzamykateľná. Všetko povedané, je tu 12 kubických stôp úložného priestoru. K dispozícii je dokonca aj prenosná kuchyňa. Nájdete tu aj vyskakovacie svietidlo, tri 110-voltové zásuvky a vzduchový kompresor na palube. Spomenuli sme, že zadné veko kufra klesá až na zem, aby sme k nemu mali ľahký prístup?

Systém infotainmentu rivian je jedinečný, ale ľahko sa používa a štandardne obsahuje Apple CarPlay, Android Auto a WiFi hotspot. Všimnete si, že v R1T je veľmi málo gombíkov. Všetko je nastaviteľné na dotykových obrazovkách. Asistenčný balík funkcií spoločnosti sa nazýva Driver+ (systém autopilotov) a zahŕňa automatizované núdzové brzdenie, výstrahu pred vychodom v jazdnom pruhu a adaptívny tempomat ako štandardnú výbavu.

Udržanie sveta dobrodružné

R.J. Scaringe a tím v Rivian veria vo vytváranie elektrických vozidiel pre aktívny životný štýl. Môžete nosiť všetky svoje veci na dobrodružstvo svojich snov, bez ohľadu na to, čo to je pre vás. Pretože všetky komponenty na výrobu týchto vozidiel sú škálovateľné, čoskoro uvidíte nákladné vozidlá Amazon nesúce odznak Rivian, pretože Amazon je hlavným investorom a objednal si viac ako 100 000 dodávkových vozidiel.

Ako sa uvádza vo vyhlásení misie Rivian, “Udržujte svet dobrodružný navždy.” R1T je neuveriteľne dobre premyslený a nemôžeme sa dočkať, až ho prejdeme jeho tempom. Pre viac informácií navštívte: https://rivian.com.

Zdroj fotografií: https://rivian.com/r1t

 

 

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *