Prvá recenzia pohonu: Hyundai Sonata Hybrid 2020 je vysoko mpg žiadateľ o slnko

Prvá recenzia pohonu: Hyundai Sonata Hybrid 2020 je vysoko mpg žiadateľ o slnko

Hyundai Sonata Hybrid 2020 je jedným z najazdených rodinných sedanov vôbec a príde čoskoro – v čase trvalých rekordne nízkych cien plynu a globálneho presýtenia ropy.

Vzhľadom na toto nešťastné načasovanie len zdôraznilo, že odvolanie tohto modelu je oveľa viac. Počas štyroch dní strávených so Sonata Hybrid začiatkom tohto mesiaca som zistil, že je to priestranný, plyšový a vybavený sedan s dramaticky zlepšenou jazdnosťou oproti predchádzajúcim hybridom od Hyundai.

Po prvýkrát to môže byť dokonca najlepšia verzia novej Sonata – tá, ktorá tiež slúži ako vysoká mpg ohrada, keď ceny pohonných hmôt opäť stúpa. A budú.

Aj keď sa ľudia nestarajú len o čísla najazdených kilometrov, Hyundai zabalil Sonata Hybrid s niektorými geeky dobrotami. Najpozoruhodnejšou z nich je solárna strešná systém, ktorá zaberá strechu kabíny a generuje dostatok energie na to, čo Hyundai odhaduje ako 700 “voľných” elektrických míľ – zvýšenie MPG – ročne. Viac sa dočítate o tom a našom takeaway na technológii.

Samotná strecha je konverzačný kus, pretože vyzerá skvele so solárnymi článkami viditeľnými zblízka a v kombinácii s prednými svetlami “dynamického lasa”. Ďalším neočakávaným bonusom je, že váži menej ako panoramatická strecha – čo pomáha mierne znížiť hmotnosť obrubníka v porovnaní s predchádzajúcim Sonata Hybridom.

Najlepší hybrid pre americké exurb dochádzanie?

Viac ako 211 míľ a väčšinou diaľničné podmienky, test Sonata Hybrid mal v priemere 47,2 mpg.

V tomto čase úkrytu na mieste boli moje míle vážené oveľa viac smerom k diaľničným míľam, než by mohli byť inak – čo slúžilo na zdôraznenie sily. Každý hybrid žongluje so zdrojmi energie určitým spôsobom a hrá hádajúcu hru o tom, kedy uvoľniť svoju uloženú energiu. A keď som študoval návrat môjho trip-computeru v priebehu niekoľkých dní, pričom som si pripísal jeho vysoké čísla v rôznych, jemných jazdách v rozsahu 35 až 65 mph, ukázalo sa, že Sonata Hybrid by mohol byť najlepší zo všetkých súčasných hybridov pre dochádzanie v americkom štýle.

Aby som sa dostal do kontaktu s vonkajším svetom, zbalil som si obed a rozhodol som sa prísť s niekoľkými základnými meraniami. Jeden z nich: 102 míľová slučka, od Portlandu po rieku Hood a späť – v podstate vyrovnaný, ale jemne sa valiaci (a často veterný) úsek I-84, ktorý sme vzali rýchlosťou 70 mph v jednom smere a 65 mph v druhom. Sonata Hybrid má priemer 47 mpg.

Počas inej 53-míľovej cesty tam a späť (Portland do Sandy a späť), ktorá zahŕňala niekoľko míľ mestských ulíc, plus takmer rovnakú kombináciu pomalších diaľnic, prímestských bulvárov a valcujúcich sa vidieckych backroadov – pričom sme od asi 300 stôp až do 1000 stôp a späť – som podľa cestovného počítača priemerne viac ako 56 mpg (štart a zastavenie okolo rovnakej úrovne batérie).

Zatiaľ čo to do značnej miery potvrdilo to, čo som podozrieval o dochádzaní do USA, Sonata Hybrid sa v skutočnosti nezdá byť taký dobrý ako niektorí jeho rovesníci na to, čo nazývam “nízko visiace ovocie” hybridných základov. Jazda v niekoľkých krátkych slučkách jemných, nízkorýchlostných mestských podmienok zastavenia a štartu, kde je na systéme, aby jednoducho obnovil energiu, zvýšil zrýchlenie a použil elektrickú energiu na plavbu medzi svetlami, tripový počítač by sa vždy usadil na rozsah 36-38 mpg. To je stále dobré pre také veľké auto, ale potvrdzuje to, prečo je hodnotenie mesta stále o niečo nižšie a nie je vedúce v segmente (Accord Hybrid alebo Camry Hybrid bude robiť lepšie).

Lepšie výsledky v detailoch

V nominálnej hodnote sa list špecifikácií pre Sonata Hybrid 2020 zdá byť takmer nezmenený, aj keď ide o úplne nové auto – verziu sonata ôsmej generácie, ktorá bola predstavená koncom minulého roka. 6-stupňová automatická prevodovka zostáva vybavená synchrónnym motorom s permanentným magnetom s výkonom 51 koní s 2,0-litrovým inline-4 motorom, ktorý má výkon 150 koní a krútiaci moment 139 libier, ktorý sa dá uchopiť do alebo z pohonného mixu. Kapacita lítium-iónovej batérie zostáva rovnaká na úrovni 1,62 kWh a systémový výkon 192 kombinovaných konských síl – len o 1 hp menej ako minulý rok.

Je to v podstate rovnaká konfigurácia, akú Hyundai použil pri návrate k svojmu prvému sonata hybridu v roku 2011 (a v Sonata Plug-In Hybrid, ktorý sa nevracia). Zatiaľ čo používanie jedného motora pre toľko úloh, bez meniča krútiaceho momentu, bolo v počiatočných fázach katastrofou, Hyundai vylepšil softvér a ovládacie prvky do tej miery, že si naozaj nevšimnete, že motor niekedy prichádza do mixu – alebo dokonca presunuté. Ťahá takmer podlahové posuny bez zľahkania a takmer po celú dobu sa cíti perky a rafinované.

To je povolené prostredníctvom novej technológie Active Shift Control, ktorá sa oveľa viac zameriava na otáčky motora a prevodovky a skracuje dĺžku skutočného posunu o 40 milisekúnd alebo viac a zároveň sa cíti hladšia a presnejšia. Vďaka prepracovanej spojke, ktorá prináša motor do a von z mixu, tiež zvyšuje zrýchlenie a spotrebu paliva a trvanlivosť prevodovky.

Sonata Hybrid sa spúšťa v režime Eco, ktorý sa cíti menej pomalý ako porovnateľné režimy v iných hybridoch. Prepínač v stredovej konzole vám umožňuje vybrať si z troch ďalších režimov: Vlastné pre mäkšie prenosové odpovede; Šport, pre agresívnejší tip na akcelerátor a rýchlejšie posuny; a Smart, ktorý skúma správanie vodiča z akcelerátora, volantu, sklonu a nasledujúcej vzdialenosti počas dlhodobej (minulej hodiny) a krátkodobej (po 160 milisekúnd) a automaticky vytáča v správnom režime.

Quirks z rozloženia

V zážitku z jazdy je niekoľko šmýkaní. Rýchlo sa pohybuje na tesnom, kľukatom zadnom nájazde, Sonata Hybrid niekedy vykazuje dlhé, frustrujúce oneskorenie dodávky energie, ak by som práve mal nohu na brzde. Slúžila ako pripomienka obmedzení hybridného usporiadania s jedným motorom – hoci režim Sport skrátil tieto reakcie a udržal motor v, aby nabil batériu takmer plnú.

Pádla volantu tiež objednáva hlučné posuny od motora, ale je sprevádzaná nulovým dodatočným rekuperačným brzdením.

Jediný spôsob, ako zvýšiť brzdenie motora, je brzdový pedál a inak je jeho koordinácia a miešanie trecích bŕzd vynikajúca v posledných niekoľkých metroch, ktoré vedú k zastaveniu.

Jedna vec, ktorá prešla dlhú, dlhú cestu v posledných niekoľkých generáciách Sonata, je riadenie – a manipulácia vo všeobecnosti. Riadenie má ľahšiu váhu a ľahšie sa centruje; Teraz sa cíti prirodzene ako v tesných rohoch, tak aj v riadení okolo parkovísk.

Viac účinných pomôcok, menej ekologických pestúnok

Hybridná batéria bola presunutá tak, aby umožňovala nižšiu, lichotivú nákladnú podlahu. Teraz je pred palivovou nádržou, tesne pod vankúšom zadných sedadiel, a zbaví sa 12-voltovej olovenej batérie pomocou šikovného nového pomocného 12-voltového “oddielu” batérie.

Hyundai vytiahol všetky zastávky v Sonata Hybrid s účinnými pomôckami. Vpredu sa dostanú aktívne vzduchové klapky – s väčším aerodynamickým efektom oproti predchádzajúcemu modelu – plus zadný spojler na pery a plné krytie podvozka, vrátane nového motora v utajení.

Displeje účinnosti ponúkané v Sonata Hybrid sú osviežujúco jednoduché. Dobrá riddance systému v odchádzajúcom aute, ktorý hodnotí vašu jazdu s percentami pre ekonomické, normálne a agresívne.

Riadili sme základňu Sonata Limited, ktorá prišla s číslami EPA 45 mpg mesta, 51 diaľnice, 47 dohromady. Základný modrý model je ten, ktorý získal najvyššie hodnotenie 50/54/52 mpg. Je to väčšinou spôsobené významným rozdielom hmotnosti, ktorý ich zaraďuje do rôznych testovacích tried EPA a pravdepodobne nebude odrážať toľko rozdielu v reálnom svete.

Tiché a pohodlné auto s najmenším apetítom

Priestor na zadných sedadlách je v tejto triede dišpirátorom a na 6′-6″ som zistil, že som schopný zapadnúť za seba (s prednými sedadlami vzadu takmer celú cestu) s dostatočným priestorom pre hlavu. Predné sedadlá v najvyššej testovanej modeli Hybrid Limited, ktoré som testoval, boli veľmi pohodlné a podporné a zahŕňali funkcie vykurovania a chladenia. Kvalita jazdy bola na mäkkej strane, s dostatočnou základnou pevnosťou na ovládanie manipulácie a Hybrid bol vo vnútri veľmi tichý – možno produktom aero práce pod karosériou a celoročnou gumou Michelin Primacy.

Všimol som si len niekoľko problémov s rozhraním: Ak chcete kliknúť na zvukové kanály, potrebovali ste sa dostať až k kapacitnému tlačidlu na pravej strane veľmi peknej 10,3-palcovej obrazovky infotainmentu – niečo, čo si vyžadovalo, aby som tam zakaždým prevrátil oči. A keď bolo slnko vpredu, pod uhlom, chrómová lišta v hornej časti pomlčky vytvorila takmer vždy prítomný (rušivý) odraz na vnútornej strane čelného svita.

Cena pre Sonata Hybrid 2020 ešte nebola vydaná, ale pozrite sa na začiatok na približne 27 000 dolárov na základnom modeli Blue. Limit, ktorý pravdepodobne stojí približne 34 000 dolárov, ako bol testovaný, pridáva monitory mŕtveho uhla a senzory na parkovacie vzdialenosti, plus LED svetlomety, bezdrôtové nabíjanie smartfónov, digitálny kľúč hyundai a vyhrievaný volant.

Všetky tri verzie, SE, SEL a Limited, prichádzajú s detekciou chodcov a automatickým núdzovým brzdením, aktívnym ovládaním jazdného pruhu, automatickými diaľkovými svetlami, výstrahami zadnej premávky a adaptívnym tempomatom. V limite je systém Asistent jazdy na diaľnici pre ďalší krok automatického riadenia, ktorý je povolený s tempomatom. Funkcia Smart Park od Hyundai však nie je v hybride ponúkaná.

Pre tých, ktorí nemajú šírku pásma na nabíjanie, ale čelia dlhým dochádzaniam, je priestranný hybrid, ako je tento, jednou z najlepších stávok. A z toho, čo sme tu videli, sonata hybrid je jednou z najlepších stávok založených na tom, ako Amerika jazdí.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *