Prvá recenzia pohonu: Elektrické auto Mini Cooper SE 2020 pretvára, ako vidím elektromobily

Elektrické auto Mini Cooper SE 2020 pretvára, ako vidím elektromobily

V čase, keď som sa dostal do slnečného južného denverského parku plného revelers vyhrievajúcich sa v prvý oficiálny deň bez obmedzení pobytu doma, prial som si, aby som ignoroval môj novoobjavený dekrét o slobode.

Po takmer troch hodinách za volantom plne elektrického Mini Cooper SE 2020 ma bolelo všetko, čo sa podobalo pohodlnému. Našiel som oddych na strome, sedel som na polo-útulnej mulčovači a premýšľal som o svojom ďalšom kroku.

Ako dlho mi bude trvať, kým sa vrátim domov?

Teraz, predtým, ako ma anglofili a mini oddaní za predchádzajúci komentár vyhodili, mal som Cooper SE ťahajúci domáce detaily, čo bola moja chyba; Je takmer nemožné očakávať, že bude toasina nástrojom.

Nie je to relatívne krátky 110-míľový rozsah EPA od lítium-iónovej batérie s kapacitou 32,6 kwh, ktorý torpéduje jeho užitočnosť a hodí ju do koša na náčie, ale viac neskôr. Nie je to ani nízka výška jazdy, ani skrátené zadné sedadlo.

Neuvedomil som si, kým som neopustil svoj ostriež kôry a presunul som svoj L1 na L5 neskôr v tú noc, že to na mňa svitlo: Cooper SE 2020 nie je ako žiadne elektrické auto, ktoré som ešte riadil.

Zmena centra mesta

Centrum Denveru je prázdny kôš asfaltu, aj keď nie sme všetci uzemnení, a je to ideálne miesto na testovanie mestského auta Mini Cooper SE. Jednosmerné a úzke uličky mesta prechádzajú štvrťami, ktoré sú nateraz väčšinou prázdne, okrem obchodov a bannerov s nápisom “We Love You Denver”, ktoré visia vpredu.

Ako každé elektrické auto, Aj Cooper SE sa krúti okolo Denveru, akoby sa narodil vo výške. Motor s výkonom 181 koní (135 kW), ktorý poháňa predné kolesá pomocou jednorýchlostnej prevodovky, vystrelí Mini cez križovatky v žlto zastrieľanom rozmazaní. Mini hovorí, že výkon Cooper SE pristane niekde medzi základňou Cooper a Cooper S; 0-60 mph v elektrickej verzii trvá 6,9 sekundy v porovnaní s Cooperovým 7,5 a Cooper S 6,5 sekundy.

Cooper SE má dve úrovne regenu bŕzd a predvolené nastavenie je dostatočne tuhé pre jazdu jedným pedálom v celom Denveri za predpokladu, že nie ste príliš nadšení. Prepínajte prepínač preklopenia pod 6,5-palcovou dotykovou obrazovkou a jeho regen je výrazne ľahší, ale nie lepší.

Elektrický motor Cooper SE s hmotnosťou 207 libier zodpovedá torqueutu Cooper S, ale ťahá rýchlejšie a predvídateľnejšie. Streľba cez križovatky nie je užitočná len v Denveri – je to prakticky zručnosť prežitia. 45-stupňový posun mesta od okolitých ulíc vytvára poruchy križovatiek, ktoré zachytávajú cestujúcich a pomalých vodičov do nekonečných slučiek okolo kongresového centra a jeho trojposchodového medveďa, ktorý sa pozerá do okien. Pekné, až do štvrtého krát, čo ste to videli.

Tu nízke batérie tlačia na 17-palcové geometrické kolesá jazdiace na pneumatikách Goodyear Eagle F1, ktoré sa tlieskajú po uliciach mesta a betóne. Jazda Cooper SE je tuhá; typické Mini. Pneumatiky sú tuhšie; typické BMW (ktoré je materskou spoločnosťou Mini). Výsledok? Rozdrvený dolný bedrový.

Celé hodiny som sa zranil po uliciach, vrazil som na parkovacie miesta, obkolesoval pozemky a skončil som v parkovacích garážach, ako je stará šmýkačka Trail Dust Steakhouse. Denver nie je známy pre diery, napriek našej blízkosti k Stredozápadu, ale po pár hodinách som mal dosť.

Ocenil som bezdrôtovú kompatibilitu CarPlay a zvuk Harmon Kardon, ktorý ma udržiaval v spoločnosti okolo panorámy mesta bez ľudí, ale ocenil som chôdzu viac.

Zaútočte na telo a hlava bude nasledovať.

Zábava, prvá

Nespokojný (a úprimne povedané, zmätený) som našiel cestu na základňu boxeldera Wash Parku a zvážil som svoj ďalší krok. Nahnevane som si strčil do svojho zápisníka: “Sedadlá nie sú pohodlné. Vôbec. Ako, nie.”

Bol to začiatok zoznamu hitov, ktorý zahŕňal výkopy na head-up displeji (skladacia obrazovka, ktorá sa ľahko preskočila), obmedzené vonkajšie videnie pre vysokých vodičov (som 6 stôp-2 a žeriav, aby som videl semafory nad mnou) a stiesnené zadné sedadlo (za mnou bol priestor veľkosti päste pre nohy).

Moja myseľ putovala na tmavšie miesta, keď sa môj chrbát staval od kŕčov.

Určite existujú vykupujúce vlastnosti Cooper SE. Ešte neviem, čo to je, ale musí to byť, však?

Na 30 750 dolárov na začatie, vrátane destinácie, ale pred akýmikoľvek platnými štátnymi alebo federálnymi daňovými stimulmi, Mini Cooper SE 2020 potrebuje daňové úľavy, aby sa dostal do úvahy. Tu v Colorade máme jeden z najagresívnejších stimulov dostupných v USA: 4 000 dolárov a je na kapote. V kombinácii s až 7 500 dolárov späť od federálov, to dáva 2020 Cooper SE pod 20 000 dolárov na začatie.

Môj tester, shod s $ 7,000 v možnostiach, ktoré zahŕňali tento head-up displej a prémiový zvuk, by bol asi 26 000 dolárov s pomocou strýka Sama. Alebo asi toľko ako MX-5 Miata.

A moja línia sa dostáva do pohľadu.

Nabíjanie a resetovanie

Vyzbrojený myšlienkou, že by som sa nemohol, nemohol a nemal by som sa vzdať starobe a auta mladého človeka, na niekoľko dní rozmiestnim Mini – hodinu v čase. Žiadny roh nebol príliš tesný, žiadna priľnavosť nebola obetovaná. Míle sa nahromadili, ale batéria zostala väčšinou rovnaká. Až po 100 míľach uvedených na ceste klesla pod 20%.

Po 110 kilometroch našiel zostávajúci merač batérií Cooper SE jednociferné číslo. Po 119,3 míľach a 4% stave nabíjania, ktorý zostal, som sa vzdal rýchlonabíjacej zástrčky v obchode s potravinami vedľa stanice Union Station v centre Denveru – asi o 10% ďalej, ako odhad rozsahu EPA.

Rozsah a zábava, Mini preháňa.

Doplnenie batérie na rýchle nabitie až na 80% trvá asi 35 minút, podľa Mini, čo bolo pre mňa presné takmer na minútu.

Nečakal som, že zostanem zmätený Mini Cooper SE. Je to elektrické vozidlo, ktoré je viac zamerané na zábavu. Ostatné elektrické vozidlá, ktoré som riadil, sú zamerané viac na efektívnosť – energetickú účinnosť a účinnosť s priestorom.

Praktický? Nie naozaj. Zábava? Hej. Vyhýbam sa myšlienke, že manuálna prevodovka je predpokladom zábavy a jednorýchlostný elektromotor Mini je toho dôkazom.

Nebol som pripravený na myšlienku, že elektrické auto nemusí byť vo všetkom, čo robí, efektívne hrubou silou. Mini Cooper SE 2020 je to, čo by mohlo byť v blízkej budúcnosti prvým elektromobilom.

Je to sloboda vybrať si niečo cenovo dostupné a zábavné jazdiť so zástrčkou, ktorú som nečakal tak rýchlo. Ani môj chrbát.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *