Prvá recenzia pohonu: 2020 Honda CR-V Hybrid dráždi zážitok z elektromobilu bez nabíjaného portu

Prvá recenzia pohonu: 2020 Honda CR-V Hybrid dráždi zážitok z elektromobilu bez nabíjaného portu

V zenovom prostredí v okolí Tucsonu v Arizone minulý týždeň nepotrebovalo žiadnu úroveň meditácie, aby sme pochopili, čo honda CR-V Hybrid 2020 prináša čoraz preplnenejšej kohorte kompaktných hybridných crossoverov: poise.

CR-V Hybrid jazdil s prúdom pozdĺž stop-and-go bulvárov a bolo ľahké pilotovať ako môj spolujazdec a ja sme sa vyhýbali okrajom Tucsonu na vlnených dvoj-lanoch v úžasnom pozadí zubatých hôr Santa Catalina a kontrastnej púšte Sonoran, stále teplej a akvarelovej esque napriek šedej oblohe.

A pre túto chvíľu – pre niekoho, kto píše o autách – sa zdalo rovnako otvorené, že CR-V Hybrid ma prinútil cítiť sa tak v pohode a schopný vychutnať si konverzáciu a pozadie.

Rovnako ako Toyota RAV4 Hybrid a Ford Escape Hybrid, cr-V Hybrid je jemne vyrástol a nakláňa slušné množstvo v rohoch. CR-V Hybrid má ľahké, presné riadenie, dobré priame sledovanie napriek niektorým bočným vetrom a kabína bola ticho od hluku z ciest a vetra. Ale najväčším staviteľom dôvery bola predvídateľnosť napájania spod kapoty až po kolesá.

Na rozdiel od väčšiny hybridných pohonných jednotiek tento systém nemá ploché škvrny alebo hrudkovité prechody medzi zdrojmi energie a všeobecne povedané CR-V Hybrid má pocit, že ide predvídateľne. Keď zdvihnete urýchľovač a spomalíte do rohu a potom aplikujete akcelerátor späť, presne viete, ako bude reagovať.

Je to preto, že CR-V Hybrid používa elektrický motor pohon prevažnej väčšiny času – priamo prostredníctvom redukčných prevodových stupňov, nie prostredníctvom prevodovky – rovnako ako batériovo-elektrické auto, ale s rovnakým mechanickým systémom pohonu všetkých kolies (Real Time AWD) prenášaným z benzínového CR-V.

Najlepšie CR-V je ten, ktorý sa cíti veľmi elektrický.

Cieľom v spôsobe, akým je všetko nakonfigurované, podľa plánovača produktov Bretta Watanabeho, bolo jednoducho vyrobiť hybrid, “krém plodiny – najlepší CR-V, ktorý si môžete kúpiť.” A to je z väčšej časti tvrdenie, ktoré platí v tom, čo sme doteraz pokryli – spôsob, akým tento model jazdí, jeho zrýchlenie a jeho účinnosť.

Aby sme dospeli k tejto jedinečnej sne bona fides, dvojmotorový hybridný systém hondy prechádza priamo z Accord Hybridu do CR-V Hybrid s niektorými menšími vylepšeniami účinnosti štvorvalcového motora Atkinson s 2,0-litrovým cyklom Atkinson. Prvým elektrifikovaným ľahkým nákladným vozidlom spoločnosti Honda pre americký trh je väčšinu času sériový hybridný systém, čo znamená, že benzínový motor primárne poháňa jeden z motorov ako generátor (ktorý spúšťa motor v prípade potreby), zatiaľ čo druhým je trakčný motor. Niekedy však funguje ako paralelný hybrid, ktorý drží motor do toku výkonu vo vysokom cestovnom pomere.

Nie je potrebné tradičné zariadenie na prenos alebo rozdelenie výkonu – len spojka – a s generátorom schopným väčšinou napájať elektromotor môže byť batéria menšou vyrovnávacou pamäťou energie ako v porovnateľných hybridoch (tu len 1,4 kWh), takže nastavenie šetrí váhu na viacerých počtoch.

Výsledkom je kombinovaný výkon 212 koní pre systém, s maximálnym krútiacim momentom 232 libier, ktorý dodáva elektromotor. Epa hodnotenie spotreby paliva prichádza na 40 mpg mesto, 35 diaľnice, 38 kombinované pre CR-V Hybrid, oproti 27/33/29 mpg pre štandardný pohon všetkých kolies CR-V a 41/38/40 mpg pre RAV4 Hybrid.

CR-V Hybrid tvrdí, že má najlepší krútiaci moment vo svojej triede a lepšie zrýchlenie mimo linky ako štandardné CR-V, ale Honda nezverejňuje oficiálne čísla zrýchlenia na americkom trhu na podporu tohto tvrdenia. Na základe špecifikácií vydaných pre zámorské trhy a našej vlastnej aplikácie stopiek to trvá asi deväť sekúnd až 60 mph.

Od stoje sa hybrid cíti, akoby sa na chvíľu zrútil, nie presne predviedol potenciál krútiaceho momentu elektromotorov – a možno aj nevýhodu mechanického systému AWD. Podlaha akcelerátora rýchlosťou 5 mph a je to iná vec – CR-V ticho vyráža dopredu s nutkaním cestujúcich, ktoré by tu jednoducho nečakali. Odtiaľ, sekundu alebo tak, motor sa prebudí, aby udržal elektróny prúdiace do motora a zrýchlenie sa cíti pôsobivo naliehavé až do asi 40 mph, kde výhoda slabne. Od 40 do 70 mph alebo tak, by sme ťažko prizvedené nazvať víťaza medzi hybridnou a štandardnou verziou.

Honda tiež tvrdí, že CR-V Hybrid trávi viac času v prevádzke elektromobilov v porovnaní s modelom RAV4 Hybrid; Ale po spätnej jazde s Toyotou by sme povedali, že je to pri veľmi špecifickej (a veľmi nízkej) rýchlosti. Okrem toho, zatiaľ čo skutočný počet najazdených kilometrov by mohol byť lepší pre CR-V Hybrid v uliciach mesta oproti RAV4 Hybrid, pravdepodobne to nie je na vidieckych cestách, kde motor CR-V Hybrid niekedy preteká, aby udržal krok s dopytom terénu a náhlym rýchlym priamymi alebo priechodmi.

Pripravené pre mesto

Jedna vec, ktorá je pravdivá v MODELI CR-V Hybrid, rovnako ako v modeloch Insight a Accord Hybrid, sú silné stránky dvojmotorového hybridného systému pri jazde v meste. Pri nižších rýchlostiach, dokonca aj pri zastavení a odchode, môžete niekedy prekročiť tieto hodnotenia EPA; ale na diaľnici vysoká karoséria CR-V a veľmi obmedzené používanie režimu systému, v ktorom drží motor priamo – od približne 45 míľ za hodinu až po potenciálne viac ako 70 mph, v závislosti od zaťaženia, nabitia batérie a ďalších podmienok – pridajte k systému, ktorý je o niečo menej triedený pri rýchlostiach v USA.

Úplné prijatie, to je scenár, ktorému sme sa Honda vyhýbali počas príležitosti testovacieho jazdy a jej trasy, a dúfame, že sa neskôr vrátime k nejakej medzištátnej diaľnici v americkom štýle s CR-V Hybrid.

To znamená, že v CR-V Hybrid sú niektoré detaily, ktoré zvyšujú pocit, že riadite vozidlo, ktoré je úplne predvídateľné (a ev-like). Pobrežie CR-V s veľmi ľahkým ťahom v štandardnom režime pohonu, ale každé ťahanie ľavého pádla volantu prináša väčšiu regeneráciu bŕzd – signalizované jednou, dvoma alebo tromi šípkami nadol. V treťom, najagresívnejšom režime stačí, ak si váš cestujúci všimne, ak necháte akcelerátor príliš rýchlo, ale stále budete určite musieť použiť brzdy.

Režimy Sport, Eco a EV umožňujú trochu väčšiu kontrolu nad citlivosťou akcelerátora a tým, ako často sa motor dodáva. Športový režim necháva motor zapnutý a proaktívne načíta batériu. Snaha jazdiť športovým spôsobom v normálnych režimoch alebo režimoch Eco môže mať za následok väčšie otáčky motora ako len používanie športu. Športový režim tiež pretvára funkciu potlačenia šumu z reproduktorov zvukového systému do funkcie aktívneho ovládania zvuku, ktorá dopĺňa zvuk motora, čo je zbytočný doplnok.

Dobré pre sneh… a pieskovisko

CR-V Hybrid je v ponuke len s pohonom všetkých kolies; a aby sme demonštrovali zdatnosť tohto systému, Honda nás nechala hrať v pieskovisku. S prenášaným systémom získate rovnaké režimy Snow, Bahenné a Piesok pre pohon všetkých kolies a rovnako ako v CR-V vysiela výkon väčšinou na predné kolesá, v prípade potreby presmeruje krútiaci moment na zadné kolesá – a v týchto režimoch umožňuje úrovne kolien.

V pieskovisku bol CR-V Hybrid úplne hladký, s tlmenou, ale rovnomernou odozvou na vstupy, zatiaľ čo RAV4 Hybrid, ktorý priniesol na demonštráciu, používal svoj zadný motor v záchvatoch a začína pre oveľa viac skúseností s judderingom.

Vizuálne sú rozdiely obmedzené oproti benzínu CR-V. Hybridy majú exkluzívny 5-LED dizajn hmly, modrý odznak Hondy a výfuková trubica je zastrčená pod fasciou nárazníka v “skrytom” koncovom výfukovom hrote, akoby sa hanbila za svoj spaľovací motor.

Vo vnútri získa CR-V Hybrid pádla volantu na regeneráciu bŕzd spolu s radečom tlačidla a novým dizajnom stredovej konzoly, ktorý má dve vrstvy košov (s rozdeľovačom v strede, ktorý umožňuje jeden obzvlášť veľký priestor, ak je to to, čo si prajete). Klaster je “hybridný špecifický” a v niektorých verziách obsahuje bezdrôtovú nabíjačku Qi pre smartfóny.

Sedenie a náklad sú prakticky nezmenené oproti ostatným modelom CR-V. Zadné vankúše sú rozdelené na 60/40 a sklopené na rovnú nákladnú podlahu. Páči sa mi, koľko miesta na oknách je k dispozícii na zadnom sedadle; Je to jasné.

Keďže CR-V často pracuje na elektrickom pohone EV pri nižších rýchlostiach, má systém akustického varovania pre chodcov, ktorý by vyblečoval rýchlosťou 21 alebo 22 mph. Štandardom je aj kompletná sada bezpečnostných prvkov asistenčných asistentov vodiča vrátane automatického núdzového brzdenia.

Cr-V Hybrid sa bude vyrábať v Indiane s dvojmotorovým hybridným systémom a motorom pochádzajúcim z závodu v Ohiu.

Dobrá dohoda, ale nie dohoda

Testovacie auto, ktoré som riadil, bolo špičkovým výbavou Touring, ktoré pridalo až 37 070 dolárov vrátane cieľového poplatku vo výške 1 120 dolárov. Dodáva sa s prémiovým zvukom, bezdrôtovým nabíjaním telefónu a vstavaným navigačným systémom, ktorý sa zakopol, keď sme sa snažili vrátiť na našu trasu.

Aj keď by sme pravdepodobne poradili proti základnej verzii vo výške 28 870 dolárov a jej obmedzenejšej súprave funkcií, máme tendenciu si myslieť, že EX, na 31 380 dolárov, je pravdepodobne najlepšou hodnotou, pretože sa nachádza vo väčšej 7,0-palcovej dotykovej obrazovke s kompatibilitou Apple CarPlay a Android Auto plus vyhrievané predné sedadlá, sedadlo vodiča, dvojzónová klimatizácia, štart tlačidla, vylepšené kolesá, mesačný náušník a monitory s mŕtveho uhla – čo znie kolektívne ako skvelý východiskový bod pre kupujúcich, ktorí to používajú ako primárne rodinné vozidlo.

V skutočnosti to je to, čo CR-V Hybrid formuje – dobré všestranné vozidlo pre malú mestskú rodinu, ktoré z akéhokoľvek dôvodu ešte nie je plug-in typ. A až do príchodu Toyoty RAV4 Prime a Escape Plug-In Hybrid neskôr v tomto roku ponúka najbližšiu vec k zážitku z jazdy s elektrickým vozidlom.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *