Prvá recenzia pohonu: 2020 BMW 745e plug-in hybridný luxusný sedan ide svojou vlastnou cestou, všetko tak bujné

Niekedy je v poriadku uznať slona v miestnosti a prijať to ako východiskový bod.

Tento luxusný plug-in hybrid BMW radu 2020 BMW radu 2020, ktorý som nedávno jazdil, nie je v skutočnosti žiadnym krokom vpred v efektivite. Má pod kapotou väčší spaľovací motor oproti minuloročný model – veľký 3,0-litrový inline-6, na rozdiel od 2,0-litrového inline-4.

Epa hodnotenie spotreby paliva pre 2020 745e sú len 19 mpg mesto, 26 diaľnice, 22 kombinovaných v porovnaní s 25/29/27 mpg pre minuloročné 740e.

Zdá sa však, že BMW preorientovalo svoje plug-in hybridné priority na zlepšenie dvoch vecí: elektrického dojazdu a výkonu.

Pokiaľ ide o elektrický dojazd, model 745e sa vyššľachť na batériu s výkonom 12,0 kWh (10,4 kWh netto) z balíka s výkonom 9,2 kWh v minuloročnom modeli. To sa otriasa na ďalšie 2 míle v cykle EPA, na 26 míľ. Ani v skutočnosti to nie je zvýšenie efektívnosti, o nejakú obrúsku matematiku.

To, čo však skončí, je auto, ktoré je úspešnejšie v hlavnom cieli radu 7: byť vlajkovou loďou luxusného vozidla.

Na strane výkonu 740e používal rovnaký elektrický výkon ako nový 745e na elektrickej strane hybridizovanej pohonnej jednotky – maximálne 111 konských síl a 195 libier od generátora motorov. Teraz je však umiestnený medzi silnejšou inline-6 s výkonom 280 koní a 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Celosystémový výkon je 389 koní a 442 lb-ft, čo je nárast oproti predchádzajúcim modelom 322 koní a 389 lb-ft, a BMW zrazilo asi pol sekundy z času veľkého sedanu 0-60 mph, čo je menej ako päť sekúnd.

Hybrid je ponúkaný len v maske pohonu všetkých kolies s mechanickým systémom vrátane rekvizity až po predné kolesá.

Elektrické vozidlo

S tým, prvá informácia, ktorú sme naozaj chceli hľadať včas s 745e, bola, koľko elektrického dojazdu má na dochádzanie v skutočných amerických jazdných podmienkach.

Odpoveď: Plne elektrický dojazd modelu 745e je oveľa bližšie k hodnoteniu EPA ako väčšina plug-in hybridov. Po troch plných nabitiach 745e som prešiel 14,1, 15,2 a 11,8 míľ v plne elektrickom režime, žiadny z nich nie je obzvlášť jemný alebo ekologicky zmýšľajúci.

Prvé dva výsledky boli v kombinácii mestských a stop-and-go bulvárnych podmienok a viacerých pochôdzok, s malým množstvom jazdy na diaľnici na prvom nabití. Tretí náboj – ten s najnižším dosahom – zahŕňal asi dve míle rovnakého druhu jazdy, po ktorom nasledovala jemná jazda po diaľnici rýchlosťou 50-70 mph. Počas všetkých troch elektrických pohonov som udržiaval klimatizáciu zapnutú, s vonkajšími teplotami 46 až 49 stupňov.

Tých 16 míľ – ak ste veľmi vedomí a požehnaní miernym počasím – stále nestačia na mnohé dochádzanie v USA. Potom 745e bezchybne skĺzne do hybridného režimu s inline-6 takmer nezistiteľné spočiatku, ak ste len na plavbe. A ak náhodou zrýchľujete, keď sa vozidlo prekĺzne do hybridného režimu, stále to znie hladko. Tento prechod je jediným najdôležitejším rozdielom, ktorý volá tento remake – noc a deň odlišný od toho, ako by sa inline-4 vypálila v 740e, s neočakávaným hrubým momentom, ktorý preruší dôvod, prečo bolo celé auto.

Hybrid

Takže potom sme išli urobiť pochôdzku na vzdialenom predmestí, s väčšinou jazdou po diaľnici plus niekoľkými míľami mestských ulíc. Po 73,1 míľach behu v hybridnom režime – s 5,6 míľami tohto elektrického – tripový počítač povedal, že som mal v priemere 28,7 mpg. To prekonáva kombinované hodnotenie 745e 22 mpg ako hybrid.

Iný režim s názvom Ovládanie batérie vám umožňuje nastaviť percentuálnu hodnotu pre stav nabitia, do ktorého sa má systém nabíjať počas jazdy. Testoval som aj tento režim a tam 745e získal 3 míle dosahu asi za 20 minút. Počas tejto konkrétnej jazdy, počas jemnej jazdy na bulvári a diaľnici, to bolo v priemere 19,5 mpg.

S palubnou nabíjačkou s 3,7 kWh trvá balenie približne 4,5 hodiny oficiálne na nabíjanie na konektore úrovne 2, aj keď sme videli časy v rozmedzí 3,5 až 4 hodiny pre tieto dve nabitia, keď sme sledovali.

V hornej časti kalibračného klastra je zametací číselník, vďaka ktorému si stále uvedomujete, že elektrická strana je považovaná za slabšiu stranu rovnice hnacej sústavy. V elektrickom režime máte 0-40% na prácu a je to lepšie ako väčšina plug-in hybridov pri zostať plne elektrický, keď chcete, aby to bolo. Zostane tam, kým nezasiahnete detent urýchľovača.

Toto množstvo elektrického pohonu stačí na pomerne sebavedomé štarty od stojaceho štartu a plavbu až po diaľničné rýchlosti, hoci udržiavanie v elektrickom režime znamená pokojné zrýchlenie, aby ste sa tam dostali. V predvolenom automatickom režime 745e spustí motor silné stlačenie akcelerátora. Akonáhle vyberiete režim Electric, získate “maximálnu elektrickú jazdu” a spaľovací motor uložený pre detent akcelerátora – v podstate ho podlahu.

V režime Electric je horná časť pre výkon elektromotora 40%, ale akonáhle je v hybridnom režime, prechod klesne na 30%.

Športový sedan

Chýbajúcim režimom, o ktorom sme ešte nehovorili, je Šport. Zaostril všetky vstupy vodiča a takmer po celú dobu spôsobil, že šesť požiarov horelo. Pri športovejšej jazde som ocenil, že je to jeden z mála plug-in hybridov, ktorý umožňuje merateľné (aj keď stále malé) množstvo rekuperujúceho brzdenia, keď zdvihnete plyn – nielen pri stlačení dobre koordinovaného brzdového pedála.

Pretláčanie 745e cez tesný cikcakovaný backroad nám pripomenulo, že séria 7 je hladká a pokojná nadovšetko. Nie je to športový sedan.

Predovšetkým: luxusné auto

745e xDrive vážil 4 848 libier v amerických špecifikáciách – asi o 600 libier viac ako základná 740i, ale asi o 300 libier ľahšia ako vlajková loď zostavy, M760i xDrive s výkonom V-12.

A naozaj, táto séria 7 bola taká, v ktorú som mohol byť rovnako šťastný, že som šoférom. 745e začína na $ 96,545, a tento bol vybraný až do výšky $ 119,875. Má nárok na federálny daňový úver vo výške 5 836 DOLÁROV.

Predné sedadlá ponúkajú masáž, zahrievanie, chladenie a vetranie, ako aj predĺženie stehien na podporu najbechladnejších basketbalistov. Toto je pravdepodobne najlepšie auto za akúkoľvek veľkosť a cenu pre dlhonohé. Ale vzadu je asi toľko priestoru a podpory a balík luxusného zadného sedadla ponúka masáž, vykurovanie, chladenie a sklápanie – ako aj nastaviteľné vankúše – pre zadných cestujúcich.

S týmto plus štvorzónovým ovládaním vykurovania a dvoma veľkými zábavnými obrazovkami – nielen fiktívnymi zábavnými systémami, ale aj obrazovkami, ktoré sa napájajú do hlavného zvukového systému – to dáva dvom cestujúcim na zadných sedadlách špičkové možnosti pohodlia a zábavy. A vpredu alebo vzadu, interiér zostáva šepkať-tichý rýchlosťou 80 mph.

Zistili sme, že bezdrôtová verzia Systému CarPlay povolená v BMW je bezchybná; a zvukový systém Bower &Wilkins bol vynikajúci – robustný, ale nie príliš basový. Vozidlo malo vlastný wi-fi hotspot a bezdrôtové nabíjanie zariadení.

Zvonku je ťažké si to všimnúť ako doplnok – okrem badgingu, dverí nabíjacej portu pred dverami vodiča a niektoré jemné modré obloženie. Jedna vec, ktorú je ťažké ignorovať, je masívna mriežka, ktorá bola daná s tohtoročným obnovením zostavy 7-Series. Aj keď to určite nezodpovedá misii, rovnako ako veľkému SUV X7, a cíti sa ako krikľavý úvod k tomu, čo je inak taký vkusný, temperovaný dizajn sedanu, rastie na nás.

Či to všetko dáva zmysel, závisí od vás.

Najbližším súperom modelu 745e je volvo S90 T8 eAWD. Vzhľadom na krátku jazdu, ktorú som mal vo Vozidle Volvo, som nikdy nečakal, že to budem nazývať športovejším z týchto dvoch. BMW má v súčasnosti ďalšie plug-in hybridy – modely X3 a radu 5, pričom plug-in hybrid radu 3 je na ceste do roku 2021.

Videli sme úlohu plug-in hybridov v Európe. Napríklad v Nemecku umožňujú plaziť sa v elektrickom režime v mestských centrách, potom vírť rýchlosťou 140 mph alebo viac (maximálna rýchlosť je 155 mph) na neobmedzených úsekoch diaľnice.

V USA je argument pre plug-in hybridy z väčšej časti trochu zložitejší a nuansovaný a naše obrovské predmestia nás pravdepodobne robia vhodnejšími pre elektromobily s dlhým dojazdom v tomto formáte ako PHEV.

Zhodou okolností BMW práve oznámilo, že odkedy sme mali toto auto, bude vyrábať plne elektrický rad 7.

Po týždni striedavo drveného nad plyšovým interiérom 745e a jeho materskou loďou luxusných funkcií a pocitom frustrácie z nedostatku odhodlania v tom, čo je pod kapotou, vidím, ako niektorí zákazníci nebudú vidieť túto 7 ako tú, ktorá prináša obete, ale najlepšiu – tú, ktorá hodí celú súpravu a kaboodle do budúcnosti.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *