Porsche Taycan vs Tesla Model S

Porsche Taycan vs Tesla Model S

V neustále rastúcej krajine elektrických áut sa dvaja mocní gladiátori vyšplhali na vrchol prémiových luxusných obchodníkov s rýchlosťou, Porsche Taycan Turbo S 2020 a Tesla Model S 2020. Porsche je nebezpečný nový bojovník v ringu proti dlhoročnému šampiónovi Tesly. Ale ktoré auto by ste vlastnili? Rozhodli sme sa urobiť dobrú, staromódnu prestrelku medzi týmito dvoma high-tech zázrakmi. Pripútať sa, pretože to bude veľmi rýchla jazda!

Hyper-elektrická super auto prestrelka

Aby sme vybaliť čo najviac informácií, zameriame sa na dojazd a nabíjanie, priame zrýchlenie, manipuláciu, interiérový a exteriérový dizajn, cenu a hodnotu za vaše peniaze.

Dojazd a nabíjanie

Predpokladá sa, že primeraná referenčná hodnota dojazdu pre elektrické vozidlá je 200 míľ medzi nabíjami. To ponúka veľa kilometrov, aby sa dostali do práce a z práce, do obchodu s potravinami alebo nákupného centra s dostatkom priestoru na stlačenie pedálu nadol a cítiť útrobáky, ktoré možno nájsť len v jednom z týchto áut. Myslíme si, že dojazd 200 míľ je úplne prijateľný, najmä vzhľadom na to, že väčšina majiteľov EV účtuje svoje vozidlá každú noc v garáži doma.

Oficiálne hodnotenie EPA na základnom modeli Porsche 4S nám hovorí, že Taycan má dosah 203 míľ, rýchlejší Taycan Turbo má dosah 201 míľ a najrýchlejší Turbo S vás medzi nabitiami zaberie 300 míľ. Ale nemusí to byť úplne pravda. Podľa všetkého sú tieto ratingy veľmi konzervatívne. Iné auto magazíny a blogy hlásili, že Taycan pôjde medzi na poplatkami kdekoľvek od 250 do 300 míľ. Možno tento rozdiel spadá do odmietnutia zodpovednosti “váš počet najazdených kilometrov sa môže líšiť”.

Pre porovnanie, model Tesla Model S Long Range Plus je známy svojím ohromujúcim hodnotením dojazdu EPA 600 míľ. Tesla získa výhru za dojazd a tiež vyhrá tieto preteky, pokiaľ ide o nabíjanie. Porsche nainštalovalo vysokorýchlostné nabíjačky vo všetkých svojich obchodných zastúpeniach a spolupracuje so spoločnosťou Electrify America na tom, aby na 350 staniciach po celých Spojených štátoch poskytovalo viac ako 1 700 nabíjačiek. Zatiaľ čo tieto nabíjačky Porsche sú rýchlejšie ako nabíjačky Tesla, Tesla získava ruky dole s viac ako 16 000 superchargermi na takmer 1 900 miestach po celej Severnej Amerike. Skontrolujte dve výhry pre Teslu.

Pre porovnanie, model Tesla Model S Long Range Plus je známy svojím ohromujúcim hodnotením dojazdu EPA 600 míľ. Tesla získa výhru za dojazd a tiež vyhrá tieto preteky, pokiaľ ide o nabíjanie. Porsche nainštalovalo vysokorýchlostné nabíjačky vo všetkých svojich obchodných zastúpeniach a spolupracuje so spoločnosťou Electrify America na tom, aby na 350 staniciach po celých Spojených štátoch poskytovalo viac ako 1 700 nabíjačiek. Zatiaľ čo tieto nabíjačky Porsche sú rýchlejšie ako nabíjačky Tesla, Tesla získava ruky dole s viac ako 16 000 superchargermi na takmer 1 900 miestach po celej Severnej Amerike. Skontrolujte dve výhry pre Tesla.

zrýchlenie

Pokiaľ ide o roztápajúce sa zrýchlenie, Porsche a Tesla sú dve najrýchlejšie autá na ceste. Obe sú rýchlejšie ako najrýchlejšie pretekárske autá a super autá. Obe ponúkajú čas horenia nula až 60 mph bez toho, aby bolo potrebné nastaviť komplikované štartovacie kódy, hoci rakety Porsche sú najrýchlejšie pri vytáčaní do režimu Sport Plus. Taycan Turbo S vás vezme z nuly na 60 mph v krku-snapping 2,6 sekundy, aj keď Motor Trend a iní majú hodiny na 2,4 sekundy; až tri milióny dolárov Bugatti Chiron (najrýchlejšie benzínové auto na svete). To je rýchlejšie o sekundu viac ako Tesla Model S. S pridaním novej aktualizácie Tesla Cheetah Stance však model S vyfajčí Porsche o desatinu sekundy a príde o 2,3 sekundy. Takže podľa najlepších chĺpkov, Tesla vyhrá akceleravita.

manipulácia

Pre revíziu modelu S v roku 2019 Tesla urobila veľa zmien, ktoré skutočne zlepšili dojazd, zrýchlenie, manipuláciu a kvalitu jazdy. Aj keď sú tieto vylepšenia pôsobivé, nemôžu predbesťovať vynikajúcu ovládateľnosť Porsche. Hej, to je nemecké inžinierstvo. Taycan je zďaleka obohacujúcejšie auto jazdiť po dobrej ceste. V zvratoch sa toto auto cíti, akoby bolo na koľajniciach napriek svojej nádche 5 100 libier v porovnaní so 4 900 librami Tesly. Takže pre manipuláciu, agilné Porsche sa ují vedenia.

dizajn

Tesla Model S je tu už 18 rokov a dokonca aj s nipom a tuckom pre rok 2019 začína v porovnaní s Porsche vyzerať trochu staro. Taycan predvádza svieži a čistý dizajn, ktorý si trochu požičiava od svojho brata Panameru. Ale Taycan je edgier a má najväčšie brzdy (rotory aj strmená), aké sme kedy videli na výrobnom aute. Pokiaľ ide o interiér, Taycan je jasným víťazom aj tu. S dokonale ergonomickými koženými sedadlami a dodadlom pre štyroch dospelých dospelých sa Turbo S tiež môže šplňovať nádhernou tónovanou sklenenou strechou, skutočne inteligentným dizajnom v celom objekte a mimoriadne intuitívnou technológiou. Porsche opäť vyhráva.

cena
Pokiaľ ide o cenu, Taycan 4S začína na $ 103,800 plus poplatky za doručenie. Možnosti, ako je aktívny bezpečnostný balík Porsche InnoDrive, pridajú $3,600 a výkonový balík pridá $6,400, čo prináša cenu na $ 113,800, plus v stajni Porsche je oveľa viac dobra, ktoré môžete pridať do svojho super EV.

Základný model S Long Range vám vráti $79,990 plus doručenie. V porovnaní s Porsche je na Tesle menej možností. Prémiová farba, interiér a kolesá pridajú 8 500 dolárov, zatiaľ čo pridanie technológie samoriadenej Tesly je ďalších 8 000 dolárov. Napriek tomu, model S je celkovo 96 490 dolárov.

Porsche je zďaleka prémiovejšie vyzerajúce a manipulačné auto, ale za túto prémiu platíte. Ak by cena nebola predmetom, všetci by sme jazdili na novom Taycane, ale v reálnom svete, pre rýchlosť, rozsah a vlastnosti, Tesla Model S je ťažké poraziť za cenu.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *