Päť najpoužívanejšej elektrickej energie

Päť najpoužívanejšej elektrickej energie, 2021 Hyundai Kona SUV

Ako vstupujeme do roku 2021, masovo vyrábané elektromobily sú s nami už desať rokov. To znamená, že na trhu je veľa dobrých použitých elektromobilov. Pre náš zoznam najlepších 5 použitých elektrických vozidiel sme sa zamerali na vozidlá, ktoré sú cenovo dostupné a spoľahlivé každý deň vodiči. Všimnete si, že Tesla náš zoznam nevytlala. Je to preto, že použitá Tesla Model S stále ide za 30K a viac a chceme zúžiť naše výbery na skvelé ojazdené elektrické vozidlá, ktoré môžete vlastniť za menej ako 15K.

Na začiatok, ojazdené elektrické autá sú veľa, pretože majú tendenciu prinášať nižšie ako priemerné hodnoty ďalšieho predaja v dôsledku obmedzeného dopytu v súčasnosti. Ale ako záujem o elektromobily naďalej rastie, očakávajte, že budúce hodnoty ďalšieho predaja sa zlepšia. Ďalším plusom je, že elektrické autá vyžadujú menej údržby ako plynové autá, pretože majú menej zložitých mechanických dielov, ktoré sa môžu pokaziť, potrebujú opravu alebo výmenu. Elektromobily na našom zozname sú vo všeobecnosti polovičné alebo menej ako nové. Napríklad nový základný model Nissan Leaf bude stáť okolo 29 000 dolárov u predajcu, ale použitý Leaf možno nájsť za 8 000 dolárov alebo menej. Hoci môžu mať päť alebo šesť rokov, použité elektromobily stále ponúkajú dobrú výdrž batérie, pretože lítium-iónové batérie sú vyrobené tak, aby trvali 10 rokov a majú prenosnú záruku, ktorá je dobrá na 8 rokov /100 000 míľ.

Jednou z najväčších vecí, ktoré je potrebné hľadať pri kúpe ojazdených elektrických vozidiel, je rozsah medzi nabíjami. Nové elektromobily majú dnes dosah viac ako 200 míľ, kde staršie autá zvyčajne bežia oveľa menej kilometrov na nabitie. Upozorňujeme tiež, že nie všetky použité elektrické autá podporujú nabíjanie úrovne 3. Skontrolujte nabíjací port, aby ste zistili, či je možné umiestniť zástrčku rýchleho nabíjania DC, a tiež skontrolujte indikátor stavu nabitia vozidla, aby ste zistili, koľko míľ ešte môže podporovať pri plnom nabití. Ako EV batérie starnú, vo všeobecnosti majú menšie nabitie, ktoré ovplyvní váš dojazd.

Cenovo dostupné, spoľahlivé každý deň vodiči

Nissan LEAF

Našou voľbou číslo jedna pre použité EV je Nissan LEAF. Najnádejnejší hatchback existuje od roku 2011, takže existuje veľa dobrých použitých modelov Leaf po celej Amerike. Odhadovaný dojazd bol pôvodne 84 míľ na nabitie. Hľadajte použitý leaf, ktorý má voliteľný nabíjačský port úrovne 3. Verzie SV a SL pre rok 2016 obsahujú batériu s vyššou kapacitou pre dosah 107 míľ a modely z roku 2018 vás dostanú na nabitie 151 míľ.

Použité cenové rozpätie – $8,000 až $12,000

Ford Focus

Ford prvýkrát vydal Focus Electric v roku 2012 a kompakt bol k dispozícii po celej krajine. Môžete nájsť dobre používaný Focus EV bez toho, aby ste utrácali majetok, ale uvedomte si, že dojazd predchádzajúceho auta bol odhadovaný na 120 míľ na nabitie. To sa zlepšilo s modelom z roku 2017, ktorý dostane 115 míľ a pridal schopnosť nabíjania úrovne 3. Focus bol ukončený v roku 2018.

Použité cenové rozpätie – $8,000 až $11,000

VW_e-Golf_LA_Auto_Show_2013
VW e Golf LA Auto Show
Volkswagen e-Golf

Ako používajú elektromobily, e-Golf ponúka skutočne skvelú jazdu za peniaze. Ako by ste očakávali od VW, tento hatchback je izbový a rýchly! Svižný e-Golf sa prvýkrát objavil v roku 2015, ale bol obmedzený len na 10 štátov. Prvé modely by vás mohli nabiť 133 míľ a v roku 2017 sa zvýšili na 125 míľ. Pravdepodobne miniete trochu viac za dobre použitý e-Golf ako Leaf alebo Focus, ale stojí to za každý cent.

Použité cenové rozpätie – $10,500 až $12,500

Kia Soul EV

Kia Soul EV

Kia Soul EV, ktorá bola spustená v roku 2014, má dostatok priestoru a pohodlný interiér pre 5, ako aj pohodlie tvorov, ako je sedadlo vodiča napájania, záložná kamera, navigačný systém a infotainment systém UVO ako štandard. Všetky použité elektromobily Soul obsahujú port dc rýchleho nabíjania a na jedno nabitie vás zaberie 150 km. Treba povedať, že je to boxy styling nie je pre každého, ale vybrané modely mali panoramatické strešné okno, ktoré je celkom v pohode.

Použité cenové rozpätie od 11 000 do 15 000 USD

BMW i3

BMW i3

Tento kompaktný EV má skvelú akceleráciu a klasickú tesnú ovládateľnosť BMW. I3 debutoval v roku 2014 a bol k dispozícii všade. Modely prvého ročníka mali dosah 81 míľ, ktorý sa odvtedy zvýšil na 113 míľ. Nabíjanie úrovne 3 bolo v roku 2014 možnosťou a stalo sa štandardom v novších modeloch. Pozrite si použité modely pre takú technológiu, ako je asistent jazdy, navigácia a parkovací asistent. Nový i3 maloobchody na $45,000 takže použitý je celkom výhodné okolo $15,000.

Použité cenové rozpätie – $14,500 až $19,000

 

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *