Odhalenie najlepšieho elektrického rodinného SUV

Vo svete, kde sa elektromobily konečne stávajú bežnejšími, je zaujímavé poznamenať, že nikto v skutočnosti nevzstupňoval výrobu all-electric rodinného SUV, ktoré má osem miest. Nájdete tu množstvo hybridných SUV a crossoverov, ktoré ponúkajú sedenie až pre sedem, a dokonca aj niekoľko, ktoré dávajú väčším rodinám tretí rad sedadiel, ale výrobcovia automobilov len teraz začínajú vyrábať elektrické SUV, ktoré spĺňajú potreby priemernej rodiny. A dnešná priemerná rodina je o niečo menšia ako kedysi.

Aby sme našli najlepšie elektrické SUV pre rodiny, preskúmali sme niekoľko súťažiacich. Medzi ne patril vynikajúci Q4 e-tron od Audi. Ale s počiatočnou cenou 45K sme dúfali v vozidlo, ktoré bolo cenovo dostupnejšie pre štvorčlennú rodinu. Ako sa ukázalo, najlepšie auto pre masy práve teraz ukazuje svetlo dňa.

Zadajte číslo Volkswagen ID.4. Šikovný crossover je pripravený prijať takých súperov, ako sú nový Ford Mustang Mach-E, Hyundai Kona Electric, Toyota RAV4 a dokonca aj Model X od Tesly. Dôvod, prečo si myslíme, že ID.4 odpáli dvere mnohým takýmto uchádzačom, má niečo spoločné s celkovou záľubou vozidla. Nie je to najrýchlejšie elektrické SUV a nie je najluxusnejšie. Je to však vynikajúce vozidlo strednej triedy, ktoré je k dispozícii za prijateľnú cenu.

Základný model má MSRP $39,995 pred získaním miestnych, štátnych a federálnych zliav a daňových kreditov za vlastné elektrické auto. Okrem toho má mnoho prvkov, ktoré budú rodiny hľadať v elektrickom aute ako každodenný vodič, a to dostatok priestoru, najnovšiu bezpečnostnú a infotainment technológiu a dosah 250 míľ medzi na poplatkami.

Dokonalá zmes výkonu, technológie a pohodlia

Od tohto písania je ID.4 k dispozícii na testovanie je jedna motorová verzia, ktorá robí 201 koní a je len pohonom zadných kolies. Prichádza dvojmotorová verzia s pohonom všetkých kolies, ktorá pridá vpredu ďalších 101 koní pre rýchlejšiu nulu až 60 mph krát. Jeden motor ID.4 ide z nuly na 60 mph za niečo viac ako 7 sekúnd. Nie je to rýchlosť a pretekárska manipulácia je nevyhnutnosťou pre rodinné auto, ale VW dáva kývnuť na svoje dedičstvo GTI v tom, že ID.4 je šikovný a manévrovateľný, s tesným riadením a hravou zdatnosťou ako GTI pre EV. V súčasnosti je to najlepšie ovládateľný elektromobil v kompaktnej crossoverovej triede. 33,6-stopový kruh otáčania vozidla je ešte menší ako okruh Chevy Bolt.

ID.4 vykazuje hrdosť na nemecké inžinierstvo, pre ktoré je VW tak slávny. Strih a povrchová úprava sú výnimočné a elegantný koeficient ťahu 0,28 sa zhoduje s vyššou cenou Audi e-tron. Vo vnútri je vzhľad čistý, riedky a trochu futuristický. Každá ID.4 je vybavená bez kľúčom a auto je poháňané jednoduchým stlačením brzdového pedála.

Vzadu je dostatok miesta a zadné sedadlá sa sklopia a ponúknu 64,2 kubických stôp nákladného priestoru. ID.4 je dodávaný s IQ Volkswagenu. Poháňaj pokročilú asistenčné technológie vodiča s praktickými poloautonómnymi schopnosťami. Intuitívna 12-palcová dotyková obrazovka a svetelná lišta s názvom ID.Light beží cez palubnú dosku pomocou žiarivých vizuálnych a akustických podnetov na telegrafné prichádzajúce hovory, upozornenia na brzdu, stav nabíjania a ďalšie. Je to skutočne múdre, inteligentné auto. Pohodlie tvorov zahŕňa vyhrievané predné sedadlá a vyhrievaný volant.

ID.4 je novinkou pre rok 2021 a je prvým v tom, čo VW označuje ako celý rad ďalších áut s označením ID, ktoré prídu. Dúfajme, že jedným z nich bude väčšie SUV, ktoré ponúka sedenie pre sedem. Ale potom to nie je prvýkrát, čo Volkswagen postavil auto pre masy. A ak je ID.4 nejaký náznak, nebude posledný.

VW dúfa, že do roku 2029 vybuduje 20 miliónov elektromobilov a svoj ID.4 si môžete predobjednáť už dnes na https://www.vw.com/en/models/id-4.html

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *