Nové pickupy Canoo EV: Všetky elektrické, všetky Americké

Nové pickupy Canoo EV

Ako sa otvára brána k ekologickej budúcnosti s elektrickým pohonom, vidíme širšiu škálu dostupných vozidiel. Spočiatku hybridi ako Toyota Prius vládli úkrytu. Potom všetky elektrické sedany a hatchbacky ako Nissan Leaf a Chevy Bolt priniesli do masy elektrickú cestu. Ale teraz sa na EV krajine objavila obľúbená americká štvorkolesová posadnutosť v podobe pickupu.

Zatiaľ čo Tesla sa blázni s tajným dizajnom bombardéra, Ford nás odfúkol svojím novým nákladným vozidlom F-150 Lightning. Začínajúca spoločnosť Rivian zároveň predstavila svoj RiT, ktorý ponúka nápaditý zoznam futuristických doplnkov a funkcií vrátane niečoho, čo sa nazýva “tank turn”, a nový all-electric Hummer je pripravený priniesť vzrušenie tým, ktorí si môžu dovoliť jeho šesťcifernú cenovku.

Na obzore sú aj ďalšie bojové vozidlá EV vrátane ohybného a zábavného vozidla novej automobilky so sídlom v Los Angeles s názvom Canoo. Canoo, známe svojou dodávkou s snub-nosed, vstúpilo do drsnej rasy EV pickupov s netradičným dizajnom nákladných vozidiel. Namiesto toho, aby američania dostali viac z toho, na čo sú zvyknutí, ako to urobil Ford s Lightning, elektrický pickup Canoo je stubby aféra s rovnako nekonvenčnými rozmermi.

Nové pickupy Canoo EV

Čo robí Canoo odlišným?

Celé nákladné vozidlo meria len 184 palcov od nosa po veko kufra a posteľ je dlhá 72 palcov a hlboká 21 palcov. Šikovný 30-palcový násyp zmení veko dverí stodoly a rozšírenie podlahy postele na viac miesta na ťahanie až 1800 libier. To všetko jazdí na viacúčelovej architektúre platformy Canoo, ktorá sa používa na dodávkach.

Tento americký, účelový kamión nám pripomína nôž švajčiarskej armády v tom, že ponúka dômyselné pracovné stoly s elektrickým pohonom, modulárnu posteľ s rozdeľovačmi priestoru, skladacie prístranné stolíky a veľa nákladného priestoru. Spoločnosť hovorí, že si budete môcť objednať zadný kryt na uzavretie zadnej časti kempingu, ako aj strešný nosič a stan nad kabínou. Existuje niekoľko vyťahovacích oddelení na skladovanie (podobne ako Rivian) a štyri štandardné elektrické zástrčky v posteli na napájanie vašich rodinných kempingových dobrodružstiev.

“Vyrobené pre ľudí, ktorí používajú nákladné vozidlá”

Tony Aquila, výkonný predseda spoločnosti Canoo, pri nedávnom odhalení nového nákladného vozidla povedal novinárom a členom automobilovej tlače: “Náš pickup je rovnako silný ako najtvrdšie nákladné vozidlá vonku a je navrhnutý tak, aby bol exponenciálne produktívnejší. Toto auto pracuje pre vás. Vyrábali sme doplnky pre ľudí, ktorí používajú nákladné vozidlá – v práci, cez víkendy, dobrodružstvá. Pomenovali ste to, urobili sme to, pretože je to vaša platforma a ona je zlá na kosť.”

Pickup Canoo (ktorý sa nazýva len pickup Canoo) bude dodávaný len v konfigurácii pohonu zadných kolies a pohonu všetkých kolies, pričom vpredu pridá elektromotor. Canoo hovorí, že najvýkonnejší variant predbehne asi 600 koní a 550 libier krútiaceho momentu a dojazd viac ako 200 míľ. Akumulátor je navrhnutý tak, aby bol aktualizovaný, aby nebol zastaraný, a jeho riadenie a brzda drôtenými systémami eliminujú potrebu stĺpika riadenia.

With its meaty wheels and tires (that measure 265 60r18), and cab forward design, it reminds us of the Robinson family’s space van from Lost in Space. It even sports a rectangular steering wheel that is pure sci-fi. This multi-purpose transport, however, does not include the robot. Though, who knows what the next model update will bring.

Nákladné vozidlo Canoo si môžete predobjednávky už teraz, pričom dodávky sa začnú v roku 2023. Ďalšie informácie nájdete na stránke  www.canoo.com.

Zdroje obrázkov: https://www.canoo.com/pickup/

Prečítajte si tiež:- Odkiaľ pochádzajú batérie do elektrických áut?

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *