Najlacnejšie elektromobily 2021

Pre rok 2021 je na trhu viac skvelých elektrických áut ako kedykoľvek predtým. Nájdete tu aktualizované modely s luxusnejšie úrovne výbavy, ktoré ponúkajú najnovšiu technológiu pre pomoc a bezpečnosť vodičov. Tieto nové EVs sa môžu pochváliť zvýšeným dojazdom a rýchlejšími možnosťami nabíjania ako ich predchodcovia. Navyše, elektrické autá sú z dlhodobého hľadiska lacnejšie kvôli lepšej účinnosti, primeraným cenám elektrickej energie v porovnaní s benzínom a minimálnej údržbe.

Top 5 najlacnejších elektrických áut

Túto kolekciu plug-in sedanov a SUVs sme uviedli podľa ceny, od najvýhodnejších až po najnebezpečnejšie na základe MSRP. Všetky sú v cene pod $40,000. Nezabudnite, že všetky tieto autá okrem Chevy Bolt majú nárok na federálny daňový kredit vo výške $7,500 pre všetky elektrické vozidlá, čo ich robí ešte dostupnejšími. Ak chcete ľahko nájsť konkrétne stimuly, rabaty a daňové kredity, na ktoré máte nárok, použite toto kalkulačku stimulov EV.

2021 Hyundai Kona EV

MSRP $37,390.

Hyundai Kona EV je 5-sedačkové all-electric kompaktné SUV s dojazdom 258 míľ. Ponúka množstvo technologických a bezpečnostných funkcií vrátane varovania pred kolíziou vpred, pomoci pri udržiavaní jazdného pruhu, systému mŕtveho uhla, Apple CarPlay a Android Auto. S 240-voltovou nabíjačkou môžete batériu Kona nabiť na plnú približne za 9,5 hodiny. Rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom je štandardné a umožňuje dobíjať 80 percent akumulátora za menej ako hodinu. Všestrannosť SUV s inováciou technologického inteligentného EV. Má dokonca vyhrievané predné sedadlá.

https://www.hyundaiusa.com/us/en/vehicles/kona-electric

2021 Chevrolet Bolt

MSRP $36,500.

Rýchla a zábavná jazda Chevrolet Bolt vás zavedie ďalej ako kedykoľvek predtým s dosahom 400 km. Obsahuje Wi-Fi pripojenie na internet v aute, ako aj Apple CarPlay, Android Auto a asistent bŕzd. S 240-voltovou nabíjačkou môžete batériu Blesku naplniť približne za 10 hodín. Rýchle nabíjanie DC je možnosť $750, ktorá vám umožní pridať 100 míľ dosahu len za 30 minút. Bolt získal päťhviezdičkové hodnotenie NHTSA pre celkové skóre vozidla aj bezpečnosť. Navyše, aj bez federálneho daňového kreditu, Chevy ponúka špeciálne stimuly, aby vám ušetril $9,133 pod MSRP.

https://www.chevrolet.com/electric/bolt-ev

2020 Hyundai Ioniq Electric

MSRP $33,045.

Hyundai Ioniq EV je 5-sedačkový hatchback, ktorý vám poskytne skvelú hodnotu, užívateľsky prívetivú technológiu a dojazd 170 míľ. Na 240-voltovej nabíjačke ju môžete nabiť na plnú až šesť hodín. Veľký, izbový interiér má 10,25-palcovú dotykovú obrazovku. Bezpečnostná technika ponúka adaptívny tempomat, varovanie pred kolíziou dopredu, asistent udržiavania v jazdnom pruhu a systém mŕtveho uhla. Nájdete tu aj štandardné predné vyhrievané sedadlá, Android Auto, Apple Car Play, Bluetooth a HD Radio.

https://www.hyundaiusa.com/us/en/vehicles/ioniq-electric

2021 Nissan Leaf

MSRP $31,620.

Nissan Leaf ponúka veľkú hodnotu za skvelú cenu v 5-sedačkovej sedane. V skutočnosti je najpredávanejším EV všetkých čias s viac ako 400 000 jednotkami dodanými po celom svete. Leaf druhej generácie je dodávaný v dvoch úrovniach výbavy s dojazdom 149 míľ pre Standard Leaf a 226 míľovým dojazdom v Leaf Plus. Obsahuje navigáciu NissanConnect EV, asistent udržiavania v jazdnom pruhu, systém mŕtveho uhla, asistent brzdenia, Bluetooth a záložnú kameru. Silnejší Leaf Plus má MSRP $38,200.

2021 MINI Cooper SE Hardtop

MSRP $29,900.

MINI Cooper Hardtop je subkompetentný elektrický hatchback, ktorý ponúka vzrušujúci zážitok z jazdy, britský šarm a mnoho špičkových funkcií za veľmi prijateľnú cenu. Aj keď je to dnes najlacnejší elektromobil na trhu, dojazd medzi na poplatkami je len 110 míľ. Mini však môžete nabíjať za štyri hodiny pomocou 240-voltovej nabíjačky. Obsahuje 6,5-palcovú obrazovku displeja, navigáciu, adaptívny tempomat, asistent brzdenia, výstrahu pred kolíziou dopredu, systém Infotainment a Bluetooth. Syntetická koža a vyhrievané sedadlá sú štandardom.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *