Kde nabíjať elektrické auto?

Kde nabíjať elektrické auto

Nájsť miesto na dobíjanie môže byť jednoduchšie, než si myslíte. S niekoľkými pohodlnými možnosťami, ktoré sú k dispozícii, poďme preskúmať, kde môžete nabíjať elektrické vozidlo: doma, na verejnej nabíjacej stanici a v práci.

Domáce nabíjanie

Ako je uvedené vyššie, elektrické autá môžu byť nabíjané doma s nabíjačkami úrovne 1 alebo 2. Nabíjačka úrovne 1 má jednoduchý kábel ako ktorýkoľvek iný domáci spotrebič a nevyžaduje špeciálnu inštaláciu. Nabíjačky úrovne 2 na druhej strane pracujú pri vysokom napätí a vyžadujú od licencovaného profesionálneho elektrikára bezpečnú inštaláciu.

Verejné nabíjanie

Počas nabíjania doma sa postaráte o väčšinu vašich potrieb nabíjania EV, je dôležité vedieť aj o verejnom nabíjaní. Verejné nabíjanie je zvyčajne na úrovni 2 alebo 3 a náklady na nabíjanie sa líšia.

Mnohé z týchto nabíjacích staníc sú súkromne spravované, zatiaľ čo iné sú buď vo vlastníctve štátu, alebo vo vlastníctve verejných služieb.

Ak chcete používať verejné nabíjacie stanice, často sa vyžaduje registrácia u prevádzkovej spoločnosti alebo utilitu. Existujú rôzne spôsoby ich použitia: s číslom členstva alebo kódom, nabíjajúou kartou, aplikáciou pre smartfóny alebo kombináciou.

Nabíjanie na pracovisku

Ev nabíjanie v práci sa stalo pridanou výhodou, ktorá prináša výhody každému. Pomáha zamestnávateľom podporovať čistú dopravu a úsilie v oblasti udržateľnosti podnikov a pomáha zamestnancom účtovať poplatky pohodlne a cenovo. Môže to byť prínosom aj pre vlastníkov budov, pretože je to skvelý spôsob, ako pre budúcnosť získať svoj komerčný majetok a priniesť dodatočné príjmy. Mnohí zamestnávatelia poskytujú poplatky na pracovisku bez nákladov, zatiaľ čo niektorí majú štruktúru založenú na poplatkoch na kompenzáciu kapitálových alebo prevádzkových nákladov.

Okrem toho mnohé štáty a miestne spoločnosti poskytujúce verejnoprospešné služby ponúkajú zľavy na kompenzáciu nákladov na nákup a inštaláciu za komerčné poplatky na pracovisku. V závislosti od podnikania a jeho obchodného modelu by mohla byť bezplatná na používanie rozšírenej maloobchodnej nabíjacej siete alebo jej časti, pre ktorú môžu byť sadzby účtovania veľmi variabilné.

Medzi príklady spoplatňovania na pracovisku môžu patriť miestne podniky, nákupné strediská, univerzitné areály, zdravotnícke zariadenia, verejnoprospešné služby, federálne agentúry a ďalšie.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *