Je pre vás hybridné právo?

Je pre vás hybridné právo?

Odpoveď skutočne závisí od vašich jazdných návykov. Ak vám dochádzanie umožňuje krátke cesty v mestskej premávke, batéria v plug-in hybridnom elektrickom vozidle (PHEV) alebo hybridnom elektrickom vozidle (HEV) so sériovej hnacej sústave poskytne väčšinu potrebného výkonu. Ak vaše dochádzanie zahŕňa veľa jazdy po diaľnici, hybrid s paralelným alebo sériou/paralelným hnaciemu ústrojenstvom by mohol byť pre vás najvhodnejší. A zatiaľ čo ten úplne neodstráni vašu spotrebu benzínu ako úplne elektrické vozidlo, stále by to znamenalo úsporu paliva v prípade konvenčného benzínového auta.

Stručne povedané, hybrid zníži vaše náklady na benzínové palivo, zatiaľ čo úplne elektrický automobil eliminuje tradičné náklady na palivo. Obe však znížia vašu uhlíkovú stopu. Hybridy majú energeticky účinnejšie motory a ich údržba je lacnejšia ako tradičné automobily poháňané benzínom.

Hybrid môže byť skvelou investíciou a časom vám ušetrí veľa peňazí. Aj keď by mohlo byť trochu drahšie kúpiť vopred, keď sa pozriete na celkové náklady na vlastníctvo (znížené poplatky za palivo, menšia údržba atď.), úspory sa časom sčítajú.

Mnoho ľudí je priťahovaných k hybridným autám kvôli ich palivovej úspornosti a niektoré z týchto vozidiel sú efektívnejšie ako iné. Napríklad Hyundai Ioniq Hybrid dostane a EPA odhaduje 88 míľ na galón kombinovanej jazdy. Toyota Prius dostane 56 mpg dohromady a Honda Insight dostane 52 mpg dohromady.

Dnes hybridné autá prichádzajú vo všetkých tvaroch a veľkostiach. Ak hľadáte hybridné SUV, medzi najobľúbenejšie modely dnes patria Toyota Highlander Hybrid a RAV4 Hybrid, Honda CR-V Hybrid a Subaru Crosstrek Hybrid.

Navyše, niektoré nové hybridné a plug-in hybridné vozidlá majú nárok na množstvo zliav a stimulov vrátane federálneho daňového úveru až do výšky $ 7,500 na PHEV a $ 4,543 na HEV.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *