Honda proológ EV SUV 2024

Honda proológ EV SUV 2024

Honda Motors nedávno oznámila, že pomenovala svoje úplne elektrické crossoverové SUV, ktoré príde v roku 2024. Bude sa to volať Prológ. Slovo znamená udalosť alebo akciu, ktorá vedie k inej udalosti alebo situácii. Honda hovorí, že pomenovanie vozidla Prológ je ich spôsob, ako povedať, že to bude prvý z mnohých ďalších elektromobilov, ktoré prídu po svojom prvom SUV s nulovými emisiami. Oveľa viac.

Prológ Honda, ktorý má byť v predaji v kalendárnom roku 2024, bude prvým vozidlom, ktoré bude postavené v dôsledku partnerstva medzi Hondou a General Motors na elektrických pohonoch EV. Prológ bude využívať rovnaké akumulátory Ultium používané v nadchádzajúcich elektrických vozidlách GM vrátane GMC Hummer a Cadillac Lyriq.

Modulárna platforma pre elektrické vozidlá bude záhonom z GM komponentov. Podľa výkonného viceprezidenta Hondy Davea Gardnera bude najväčším rozdielom medzi prológom a radom elektromobilov GM telo nad šasi elektromotorov, odpruženia a akumulátorových batérií podobné skateboardu. Dizajn a interiér honda bude jedinečne vlastný, ale pod kožou, pod telom, bude modulárna platforma Hondas a GM EVs veľmi podobná.

Luxusnejšia verzia tohto EV crossoveru bude nosiť odznak Acura. Honda plánuje, že elektromobily a vozidlá s palivovými článkami budú 40 percent jej predaja nových vozidiel do roku 2030, 80 percent do roku 2035 a 100 percent do roku 2040.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *