Prvá recenzia pohonu: Trojkolesový Vanderhall Edison 2020 je zábavný spôsob, ako ísť

Prvá recenzia pohonu: Trojkolesový Vanderhall Edison 2020 je zábavný spôsob, ako ísť

Lietadlá, vlaky, automobily a dokonca aj lode: Žiadny segment nezostane nedotknutý v pochode smerom k zelenšej, udržateľnejšej budúcnosti – a k elektrickej energii.

Dokonca aj butiková spoločnosť z Utahu, ktorá stavia trojkolesové hry, vidí písanie na stene. Keď v treťom štvrťroku 2020 narazí na elektrické trojkolesové vozidlo Vanderhall Edison 2, bude to tretia modelová línia spoločnosti a bude stáť 34 950 dolárov.

Vzduch chladený, ale nie jednoduchý

Edisonova pohonná jednotka je úplne chladená vzduchom. Predná 28-kilowatthodová batéria poháňa dva elektromotory s výkonom 52 kilowattov. Každý motor je individuálne pripojený k prednému kolesu pomocou nastavenia poháňaného pásom s planetárnou prevodovkou namontovanou na predné kolesá.

V kombinácii je celé nastavenie dobré pre približne 140 konských síl a krútiaci moment 232 libier. Nie je to hodnotené EPA, ale Vanderhall povedal, že je to dobré pre asi 200 míľ skutočného rozsahu vrátane ciest hore a dole kaňonom.

Na nabíjaní úrovne 2 bude trvať približne štyri hodiny, aby sa batéria Edison úplne nabila palubnou nabíjačkou s výkonom 6 kW. To sa zvyšuje na 11-18 hodín na úrovni 1.

Je to iné.

Stlačte štartovacie tlačidlo a nie je tam žiadna dráma. Žiadny hluk. Žiadne zábavné animácie na neexistujúce obrazovky. Bez prenosu, len jeho nastavenia priameho pohonu, neexistuje žiadny skutočný spôsob, ako dať Edisona do parku. Volič prevodových stupňov umožňuje neutrálne, spätné a jazdné. Nikdy nezabudnite na parkovaciu brzdu.

Keď chytím volant a otočím Edisona, aby vyrazil na ulice Beverly Hills, prekvapilo ho, aký veľmi vážený je elektrický riadiaci systém. Pri plazení je potrebné vynaložiť úsilie na zmenu smeru, ale akonáhle je riadenie ľahko ovládateľné a poskytuje telepatickú spätnú väzbu o tom, čo sa deje s kolesami. Každý kryt šachy, každá trhlina, každé zvlnenie je cítiť cez volant z predného zavesenia pushrodu.

Medzi premávkou v Beverly Hills a načasovaním som skončil len 19 míľ v Edisone, ale trvalo len dva bloky, kým som si uvedomil, že je to na rozdiel od iných elektrických vozidiel, ktoré som riadil. Krútiaci moment nezasiahne kolesá okamžite napriek systému priameho pohonu. Nastavenie redukcie prevodových stupňov na predných kolesách umožňuje, aby sa výkon nastavil ako vlna – podobná vlne spaľovacieho motora, keď zrýchľuje do pásma otáčok, s výnimkou toho, že nie je pauza v výkone pre zmeny prevodových stupňov.

Zreteľný kňučanie pochádza z pohonného systému a zvyšuje sa s výkonom a rýchlosťou. Neexistujú žiadne nastavenia rekuperačného brzdenia, ale Edison má pevné množstvo regenu, ktoré sa zdalo, že napodobňuje odpor spaľovacieho motora a postupne znižuje rýchlosť Edisona pri pustení akcelerátora.

Zreteľný kňučanie pochádza z pohonného systému a zvyšuje sa s výkonom a rýchlosťou. Neexistujú žiadne nastavenia rekuperačného brzdenia, ale Edison má pevné množstvo regenu, ktoré sa zdalo, že napodobňuje odpor spaľovacieho motora a postupne znižuje rýchlosť Edisona pri pustení akcelerátora.

Edison sedí nízko na zemi a s malou až žiadnou karosériou okolo cestujúcich dostanú to, čo sa dá opísať len ako ošetrenie pod holým nebom. Viditeľnosť je dokonalá s nulovými prekážkami, aj keď ak sú cestujúci nad 5’10 “, výška čelného svita by mohla predstavovať problém. Ručne ovládané bočné zrkadlá sú okrúhle a sotva robia trik, keď vibrujú pri jazde po ceste, ale vyzerajú na časť.

Jednoduchý

Edison je o vzhľade možno viac ako o tom, ako jazdí – a dizajn je jedným z jednoduchosti. Vonkajšie telo je hladké a na kapote nie sú žiadne pracky starej školy na otvorenie vecí, je upevnené na mieste skrutkami. Vanderhall neverí, že jeho zákazníci budú chcieť otvoriť Edison a zahrávať sa s vecami, podľa hovorcu spoločnosti Vanderhall Daniela Boyera.

Vo vnútri palubnej dosky v mojom Edisone bola jednoduchá čierna záležitosť s tromi meradlami (rýchlomer, merač batérie a merač výkonu s ukazovateľom teploty elektromotora vo vnútri číselníka elektromeru), štartom tlačidla, kovovým prepínačom pre nebezpečenstvá a jedným pre systém Bluetooth, gombíkom pre hlasitosť a stopu dopredu / vzadu a rukavicou. Je čistá, ľahko sa používa a číta na cestách a je atraktívna. V ére nadmerne stimulujúcich obrazoviek je osviežujúce. Samozrejme, najdôležitejším kúskom v Edisone môže byť kovový spínač namontovaný vedľa každého sedadla, ktorý zapne ohrievače sedadiel pre tie chladné dni.

Kedy a kde

Vanderhall predal v minulom roku približne 1000 trojkolesových vozidiel a očakáva, že tento počet sa v budúcom roku zvýši o približne 2 000. Boyer nehovoril o konkrétnych objemoch pre Edisona, ale očakáva, že predá “stovky”, pričom väčšina objemu v roku 2020 si nájde cestu do Európy kvôli stimulom.

Vanderhall a elektrické trojkolesové vozidlá v súčasnosti nemajú nárok na federálne daňové stimuly kvôli politike, ako to povedal Boyer. Ale pre viac pozadia, pozrite sa na Green Car Reports pokrytie autocyklových pravidiel.

Edison, ktorý som riadil, bol druhým výrobným modelom, ktorý bol dokončený len dva dni predtým, ako mi bol do ruky umiestnený kľúčový fob. Výroba prebieha teraz s dodávkami, ktoré sa majú začať hneď, ako budú predajcovia pripravení na servisnú a predajnú podporu. Boyer očakáva, že to bude do júna. Cieľom je dúfajme, že predaj zostane v okruhu 50 míľ od predajcov, ktorí môžu podporiť Edison.

Keď sa tento model uvedie na trh, bude označený ako Edison 2 s luxusnejším modelom Edison 4 (založeným na prémiovom modeli Vanderhall Carmel s dverami, tempomatom, dreveným volantom a 1) koncom roka 2020 alebo 2021. Tam je tiež miesto nad a nižšie pre Edison 1 a 3, povedal Boyer.

Edison nie je lacný, pretože to nie je auto, o ktoré sa dá reálne denne jazdiť bez úložného priestoru, bez vrcholu a málo až žiadna praktickosť za 34 950 dolárov, ale je to zážitok, že takmer nič iné v predaji v USA dnes nemôže poskytnúť nulové emisie a skvelý faktor, ktorý je ťažké poraziť.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *