Čo je plug-in hybrid?

Čo je plug-in hybrid?

Plug-in hybridné elektrické vozidlo (PHEV) je typ elektrického vozidla (EV), ktoré používa nabíjateľnú batériu na napájanie elektromotora a iného paliva, ako je benzín alebo nafta, na pohon spaľovacieho motora alebo podobného pohonného systému. PhEV budú zvyčajne napájané elektrickou energiou, až kým sa batéria nevyčerpá. Keď sa tak stane, vozidlo sa automaticky prepne na spaľovací motor na výkon.

Medzi ďalšie populárne typy vozidiel, ktoré si treba uvedomiť podobnou technológiou, patria: hybridné elektrické vozidlá (HEV), ktoré sú vysoko účinnými benzínovými vozidlami čiastočne poháňanými nabíjateľnými batériami, ktoré nie sú možné nabíjať prostredníctvom externého zdroja energie, a batériové elektrické vozidlá (BEV), ktoré sú poháňané výlučne elektrickou energiou a majú batérie, ktoré sa môžu nabíjať len prostredníctvom externého zdroja energie.

Elektrické vozidlá (EV) Podvádzať list

Elektrické Vozidlá (EV) Cheat List
Typ vozidla BEV Hybridy
HEV PHEV
Meno Batériové Elektrické Vozidlo Hybridné Elektrické Vozidlo Plug-in Hybridné Elektrické Vozidlo
Typ Paliva Iba Batéria Plyn + Batéria Plyn + Batéria
Zdroj paliva Nabíjačka Plynové + Rekuperačné Brzdenie Nabíjačka + Plyn + Regeneratívne brzdenie

 

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *