Čo je hybridné auto?

Čo je hybridné auto?

Hybridné autá prišli na scénu v roku 1997 vydaním Toyoty Prius. S cieľom zvýšiť spotrebu paliva a znížiť emisie sa Prius rýchlo stal populárnym medzi mnohými environmentalistami a ekologicky zmýšľajúcimi celebritami. Hybridy odvtedy naďalej rastú v popularite a automobilky ako Toyota, Kia, Honda, Ford, Hyundai a ďalšie vybudovali hybridné variácie svojich najobľúbenejších modelov.

Takže, čo presne je hybridné auto? Ako to funguje? A čo je najdôležitejšie, mali by ste o tom uvažovať? Odpoveď závisí predovšetkým od vašich jazdných návykov.

Existujú dva typy hybridov, ktoré využívajú kombináciu elektrickej energie a benzínu. Jedným z nich je konvenčné hybridné vozidlo, ktoré sa často označuje ako hybridné elektrické vozidlo (HEV), a druhé ako plug-in-hybridné elektrické vozidlo (PHEV). Rozdiel medzi HEV a PHEV spočíva v tom, že PHEV môže byť zapojený na nabíjanie, zatiaľ čo HEV používa rekuperačné brzdenie na dobíjanie. HEV tiež pomáha benzínový motor vozidla na dobíjanie elektrickej batérie, keď sa vybijú. Oba typy hybridov môžu znížiť spotrebu paliva a emisie CO2 až o 35 %.

V nasledujúcej tabuľke sú ďalej uvedené rozdiely medzi tromi hlavnými typmi elektrických vozidiel:

Elektrické vozidlá (EV) Cheat list

Elektrické Vozidlá (EV) Cheat List
Typ vozidla BEV Hybridy
HEV PHEV
Meno Batériové Elektrické Vozidlo Hybridné Elektrické Vozidlo Plug-in Hybridné Elektrické Vozidlo
Typ Paliva Iba Batéria Plyn + Batéria Plyn + Batéria
Zdroj paliva Nabíjačka Plynové + Rekuperačné Brzdenie Nabíjačka + Plyn + Regeneratívne brzdenie

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *