Aktualizácia softvéru Mustang Mach-E

Aktualizácia softvéru Mustang Mach-E

Vôbec prvá aktualizácia softvéru “over-the-air” (OTA) pre vzrušujúce crossoverové vozidlo Mustang Mach-E spoločnosti Ford začala svoju aktualizáciu 18. Ford nám hovorí, že aktualizácia obsahovala opravy chýb a drobné vylepšenia. Nič príliš rozbité zemou. Aktualizácia bola zavedená pre všetky vozidlá Mach-E počas troch týždňov a vyskytla sa v pozadí, zatiaľ čo majitelia riadili svoje vozidlá.

Slimák Mail na “Cez vzduch”

Ford Motor Company je na čele automobilovej technológie od vynálezu pohyblivej montážnej linky v roku 1913. V roku 2010 spoločnosť Ford uviedla na trh svoj komunikačný a zábavný systém MyFordTouch v spoločnom podniku so spoločnosťou Microsoft Corporation pomocou softvéru Microsoft Auto 4.0. Bol známy ako nová generácia Ford Sync a zahŕňal rozpoznávanie hlasu a párovanie Bluetooth. Vtedy boli aktualizácie softvéru e-mailom spotrebiteľom.

Tesla prvýkrát v roku 2012 používala aktualizácie softvéru “cez vzduch” pre svoj model S. Okrem drobných zmien kódu vylepšená kalkulačka dojazdu vozidla znížila svoj odhadovaný dojazd o 55 míľ. Typický čas sťahovania bol dve hodiny cez Wi-Fi. Mercedes-Benz a BMW Group nasledovali oblek a ponúkali aktualizácie softvéru pre vybrané modely. Aktualizácia BMW System 7 bola v minulom roku doteraz najväčším stiahnutím, ktoré prináša vylepšenia a nové funkcie pre viac ako 75 000 vozidiel na celom svete na aktualizáciu máp a navigácie, zón eDrive, osobného asistenta, android auto a ďalších funkcií.

Ako to funguje

Podľa fordu nový Mustang Mach-E bez problémov spracováva aktualizácie softvéru. Prostredníctvom cloudovej služby Ford Connected sa najnovšie aktualizácie softvéru odosielajú priamo do vášho auta prostredníctvom palubného modemu alebo siete Wi-Fi. Tieto automatické aktualizácie sú predvolene na “zapnuté” polohy, keď budete mať dodávku vášho vozidla. Ford hovorí, že technológia OTA umožňuje najrýchlejší a najjednoduchší spôsob dodávania aktualizácií.

Niektoré aktualizácie, ako napríklad tento prvý OTA, sa skutočne stanú na pozadí počas jazdy a ani si to nevšimnete. Aktualizácie, ktoré nie sú k dispozícii, si budú vyžadovať, aby bol Mach-E určitý čas vypnutý. Ak šoférujete a auto vám povie, že vyžaduje aktualizáciu bez alkoholu, odloží aktualizáciu, kým nedokončíte jazdu. Na dotykovej obrazovke sa zobrazí ikona Aktualizovať neúspešné a podrobnosti o aktualizácii môžete ťuknúť na ikonu.

Po reštartovaní mustangu po aktualizácii si na dotykovej obrazovke všimnete ikonu “Inštalácia softvéru bola úspešná”. Pre tých, ktorí chcú automatické aktualizácie “vypnúť”, všetky aktualizácie softvéru môžu byť tiež spracované, keď vezmete mach-E do servisu u vášho predajcu Ford.

Aktualizácie už čoskoro

Na jeseň tohto roku dostanú Mach-E a Ford F-150 Lightning aktualizácie softvéru, ktoré zahŕňajú kompatibilitu s Amazon Alexa vďaka šesťročnému partnerstvu s Amazonom, ktoré zahŕňa funkcie Alexa pre úžitkové vozidlá. Koncom tohto roka plánuje Ford aktualizáciu softvéru, ktorá pridá svoj dlho očakávaný systém pomoci vodičom BlueCruise.

Podľa automobilky môže BlueCruise ovládať riadenie, akceleráciu a brzdenie Mach-E na určitých určených úsekoch diaľnice pod dohľadom vodiča. Ford má vlastné oddelenie kybernetickej bezpečnosti, ktoré monitoruje všetky aktualizácie softvéru z bezpečnostných dôvodov a dodržiavania zákona o ochrane osobných údajov.

Ako je uvedené vyššie, automatické aktualizácie softvéru nie sú pre elektromobily ničím novým. Tesla už roky aktualizuje svoje elektrické autá aktualizáciami, vrátane všetkého od pridania väčšieho dojazdu až po najnovšie videohry. Napriek tomu, prvá aktualizácia OTA spoločnosti Ford bola zavedená bez problémov, čo sa ovzdušiu všetkých jeho áut Mach-E. Ford nám hovorí, že prídu ďalšie vzrušujúce aktualizácie.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *