5 Vecí, Ktoré je Potrebné Zvážiť Pri Kúpe Elektrického Auta

5 vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri kúpe elektrického auta

Väčšina z nás vie, čo je potrebné zvážiť pri kúpe vozidla poháňaného plynom, ale elektrické vozidlá (EVs) majú iný súbor úvah, ktoré môžu byť pre vás novým územím. Green Cars poskytuje tento sprievodca nákupom elektrických áut, takže si môžete byť istí, že kladiete správne otázky a vyberáte pre vás absolútne najlepšie elektrické auto.

1. Rozsah

Dojazd je vzdialenosť, ktorú môže ev prejsť predtým, ako sa bude musieť zapojiť do nabíjacej stanice pre elektrické autá, aby sa dobíjali batérie. Našťastie, najnovšie modely na trhu priemer dojazd 200 míľ alebo viac, a možno zistíte, že nepotrebujete toľko vzhľadom na svoje každodenné jazdné návyky.

Pred nakupovaním odporúčame vytvoriť zoznam, ktorý obsahuje:

  • Ako ďaleko denne dochádzate do práce a z práce
  • Akékoľvek iné cesty potrebné na prácu
  • Rekreačné vychádky
  • Pochôdzky
  • Výlety po cestách

Keď začnete nakupovať, uvidíte, že stránky s popisom elektrického vozidla poskytujú odhadovaný dojazd a že zvyčajne môžete filtrovať vozidlá podľa potrebného rozsahu. Majte na pamäti, že veľmi horúce alebo veľmi chladné podnebie zníži rozsah, čo nás vedie k nášmu ďalšiemu bodu.

2. Klímy

As mentioned above, extreme climates will decrease the listed range for electric cars. Consider whether your climate or a particular season may affect your EV range and plan accordingly. According to AAA, in cold weather (20 degrees Fahrenheit and below) electric range decreases 41%. In hot weather (95 degrees Fahrenheit and above with air conditioning in use) electric range decreases 17%.

3. Zjednodušenie ovládania nabíjania

doma

Najpohodlnejším a najdostupnejším spôsobom nabíjania vášho elektrického auta alebo plug-in hybridu je mať domácu nabíjaciu stanicu, takže zvážte, či je to možnosť, kde v súčasnosti žijete. Ak napríklad žijete v prenájme, budete chcieť zistiť, či má váš prenajatý objekt nabíjacie stanice v areáli, alebo určiť, kde môžete účtovať poplatky v okolí. Väčšina elektromobilov sa dá nabíjať prostredníctvom typickej zásuvky pre domácnosť (110 voltov, nazývanej aj nabíjanie úrovne 1), ale to trvá oveľa dlhšie, takže sa zvyčajne odporúča inštalácia špeciálnej nabíjacej jednotky. Zamyslite sa nad vašou parkovacou situáciou a schopnosťou nainštalovať nastavenie nabíjania úrovne 2 doma (208 -240 voltov). Zvážte aj náklady na inštaláciu, aj keď to môže byť niekedy kompenzované stimulmi od miestnej spoločnosti verejnoprospešných služieb.

Von a O

Ak nemôžete nainštalovať nabíjaciu jednotku doma, môžete použiť verejné nabíjacie stanice. Dávajte pozor na ďalšie dochádzanie alebo si stiahnite pohodlnú aplikáciu, ako je PlugStar, aby ste zistili, kde sa pripojiť. Nabíjacie elektromobily úrovne 2 a úrovne 3 môžu dosiahnuť 80 % nabitie za menej ako hodinu, takže spoliehanie sa len na verejné nabíjanie nie je vyvšané.

4. Batérie

Federálne predpisy vyžadujú, aby sa na každú batériu EV vzťahovala osemročná/100 000-míľová záruka. Niektoré značky a modely predlžujú svoju záruku, ako napríklad Hyundai, zatiaľ čo iné chránia len pred úplným zlyhaním. Značky ako Chevrolet, Nissan a Volkswagen vymenia batériu, ak sa jej kapacita zníži v rámci záruky o 60 až 70 percent.

5. Stimuly a zľavy

Súčasné federálne daňové kredity sa pohybujú od $ 1875 do $ 7500 pre nové all-electric alebo plug-in hybridné vozidlá, čím sa výrazne znížia vaše celkové náklady.

Výška daňového kreditu je založená na kapacite batérie a počte jednotiek, ktoré výrobca predal. Napríklad Tesla už nemá nárok na žiadny úver, pretože pred viac ako rokom predala viac ako 200 000 kusov a ukončila proces postupného vyramovania.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *