2022 Honda Civic sedan sa skláňa: Je na ceste hatchback Civic Hybrid s vysokým mpg?

2022 Honda Civic sedan sa skláňa: Je na ceste hatchback Civic Hybrid s vysokým mpg?

Kompaktný sedan Honda Civic prvej generácie bol predstavený v stredu. A pre tento dlhoročný trend v malých autách je zrelý, konzervatívny styling menej prekvapením ako to, čo sa Honda rozhodla nezahrnieť do Honda Civic v roku 2022.

Hybridná verzia sa zatiaľ nespomína. A je ťažké si predstaviť túto masovú trhovú oporu a ikonu zábavy, efektívneho motoringu, ktorý sa veľmi nezaotá smerom k elektrifikácii nejakého druhu.

Aby sme vniesli trochu špekulácie, možno ešte existuje nádej na hatchback Honda Civic Hybrid.

Začiatkom tohto mesiaca Honda oživila (obrazne) svoje elektrifikačné plány. Do roku 2030 vidí modely s batériami a elektrickými článkami a vozidlá s palivovými článkami, ktoré tvoria až 40 % jej severoamerického predaja. A minulý rok uviedla, že 50 % jej celosvetového predaja vozidiel do roku 2030 bude hybridných.

Dajte tieto dva kusy dohromady a skončíte s postupne menším kĺzačom, ktorý má stále benzínový motor pod kapotou, ale nie je hybrid.

Medzitým máme motory – zvyčajne je honda forte. Honda Civic 2022 opäť prichádza s výberom 158-hp, 2,0-litrového inline-4 alebo 180-hp, 1,5-litrového turbo-4 motora, ktorý je teraz spárovaný len s plynulo meniteľným automatickým prevodom (CVT). Dosahuje až 33 mpg mesto, 42 diaľnic (36 mpg dohromady) vo forme Civic EX.

Je tu veľa inovácií v oblasti technológií kabíny a bezpečnosti. Honda tiež hovorí, že vylepšila konštrukciu karosérie Civic pre lepšiu kompatibilitu s väčšími vozidlami a štandardná súprava aktívnej bezpečnosti Honda Sensing pridáva asistent dopravnej zápchy, adaptívny tempomat a asistent udržiavania v jazdnom pruhu. Top Touring modely dostanú zvuk Bose a nový 10,2-palcový digitálny prístrojový displej a 7,0-palcové a 9,0-palcové dotykové obrazovky v celej zostave zahŕňajú kompatibilitu s Apple CarPlay a Android Auto.

Vyvíja sa s trhom, ale nasmeruje nejaké dedičstvo zelených áut?

Civic bol od začiatku inovátorom ekologických áut, pričom motor CVCC zo 70. Vďaka vážnym inováciám v ventilových sústavách a tepelných oblastiach je motor Civic konzistentne jedným z najefektívnejších vo svojom partnerskom súbore v priebehu desaťročí.

Nový sedan Civic 2022 vyzerá oveľa viac ako hybridný sedan Insight, ktorý Honda predstavila v roku 2019. Dizajn sedanu Civic sa vyvíja pekne, požičiava si niektoré podnety súčasných sedanov Accord na vonkajšej strane, s čelným sklom, ktoré sa hladko šúcha do kapoty, a bočným telom, ktoré vizuálne znižuje vzhľad , rovnako ako 1,4-palcový dlhší rázvor.

Honda tiež posunula základňu stĺpikov čelného skla späť, pre dlhšiu kapotu – nečakaný vizuálny zvrat pre auto s pohonom predných kolies a opak dizajnových trendov okolo elektromobilov a iných globálnych kompaktných automobilov. Zdá sa, že plochý horizontálny vzhľad pomlčky tesne vyžmýka vzhľad, ktorý debutoval v prevratnom elektrickom hatchbacku Honda E.

Zdá sa, že súčasná generácia Civic – najmä ako hatchback – ospravedlňuje nedostatok hybridu svojím štýlom, ktorý bol hravý, ostrý a vzrušujúci, ale civic sedan z roku 2022 smeruje k niečomu oveľa konzervatívnejšiemu.

Civic Hybrid hatchback: Niektoré stopy, možno

S debutom sedanu Honda prezradila, že Civic bude opäť ponúknutý ako hatchback pre USA. Po prvýkrát s touto generáciou sa civic hatchback bude vyrábať v USA – so sedanmi z kanadského závodu v Ontáriu a hatchbackmi z Greensburgu v Indiane.

Ak je to nejaký náznak, Honda robí Insight v Greensburgu v Indiane, a zdroje Insight je 1,5-litrový Atkinson-cyklus inline-4 motor a jeho batéria zo zariadenia neďaleko v Ohiu. Aj tam vyrábala sedan Honda Civic Hybrid predchádzajúcej generácie (do roku 2015).

Americká Honda Motor to konkrétne odmietla komentovať, ale poznamenala, že Insight bude aj naďalej elektrifikovaný kompaktný automobil Hondy. V päťročnej kadencii Hondy zostáva ešte pár rokov, kým sa niečo dramaticky zmení.

Ale opätovné nasunutie hybridného Civicu by mohlo byť múdrym obchodom, aby sa menovka udržala silná. Honda tvrdí, že postavila takmer 11 miliónov jednotiek Civicu, z toho viac ako päť miliónov v USA.

Ak si chce Honda udržať reputáciu Civicu pre technologickú zdatnosť pod kapotou, ako aj vo vnútri kabíny, mala by v blízkej budúcnosti vytvoriť civic hybridný hatchback pre zostavu. A potom, na základe tohto päťročného vzoru pre Civic, bude 12.

About adminCarsgist

arsgist je jediný rodený Slovack, ktorý píše auto blog, ktorý založil Miroslav James z češtine so sídlom v Londýne. Cargist prišiel zostať a pokračovať s cieľom duše slúžiť slovack hovoriacim domorodcom.

View all posts by adminCarsgist →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *